Rozhovory

 

Máme za sebou polovinu sezóny a k jejímu zhodnocení jsme si pozvali prezidenta klubu Antonína Petlach.

1. Jak vidíš výsledky v první části soutěže

Když jsem se bavil s hráči a trenérem, tak moc úsměvů jsme v otázce výsledků nevyloudili. Určitě jsme mysleli navíc, k čemuž jsme podřídili přípravu. Konečný bodový zisk je tak trochu zklamáním. Nevyšli nám dva zápasy, v nichž jsme chtěli bodovat, a tyto body nám nyní chybí.

2. Říká se, že druhá sezóna je těžší. Je to pravda i v případě Amoru?

Nevím, jak přesně odpovědět. Bodově rozdíl mezi první a druhou sezónou zase tak veliký není. V minulé sezóně jsme měli po půlce 15 bodů a nyní 13 bodů, což je přibližně stejně. Sami však cítíme, že je to náročnější. Soupeři se na nás lépe připravují, s čímž jsme však počítali. Spíše je těžší uvnitř samotného celku. Už to není ta lehkost z loňského roku. Vidím tam určitou svázanost, která zřejmě pramení z pocitu zodpovědnosti. V neposlední řadě i přístup hráčů není stejný jako loni, kdy chtěl každý hrát a za každou cenu.  

3. Hráči zlenivěli?

Tak bych to nepojmenoval. Spíše už pro ně není každý zápas svátkem jako v minulé sezóně. Dostali jsme se do všedních dnů, všedních zápasů, kde potom i koncentrace není taková. To se, ale dalo čekat. Další zápasy teprve ukáží, jak se s tím dokážeme porvat. Myslím si, že je to přirozené.

4. Jmenuj zápasy, kde to nevyšlo a naopak zápasy, kde to vyšlo?

Jednoznačně nám nevyšel zápas s Žabínskými Vlky. Utrpěli jsme debakl, který nám dosud ve 2 lize nikdo neuštědřil. Protipól tomuto bylo vítězství v Ostravě nad Vítkovicemi.

5. Jak jste spokojeni s hráčským kádrem?

Každý trenér vám řekne, že by chtěl kádr doplnit. Já sice nejsem trenér, ale toto plně stvrdím. Kádr se rozšířil o tři hráče, ale s jejich příchodem se začala rojit zranění a tak jsme vlastně neodehráli zápas v plné sestavě. I to se podepsalo na celkovém bodovém zisku.

6. Když jsme u těch zranění, tak nyní aktuálně je mimo Milan Ševčík. Jak velká je to ztráta?

Je to obrovská ztráta. Nejlepší střelec loňského ročníku se jen těžko nahrazuje. Na druhou stranu je na ostatních, aby ho nahradili. Nebýt jeho zranění, tak by se do sestavy neprosadil Adam Forró, kterému je 15 let a v současné době je na střídavé m startu v juniorském celku Tango Brno. Když už jsme u těch absencí, tak to není jenom o Milanovi. Mimo je Ondřej Bačovský a já si myslím, že už ani nenastoupí a kdoví, zda vůbec futsal hrát bude. V průběhu první části také delší dobu absentoval Martin Petlach a drobné šrámy postihli skoro všechny.

7. Co změnit, aby se zvýšil bodový zisk?

Jak jsem psal výše, dovést nové hráče. Kde je, ale brát? Další věci je možnost změnit trénink. I když zrovna tréninky nám fungují dobře. Navíc s námi trénoval Honza Homola ze Slávie Praha. Brankáře vedl Vašek Kubíček z Tanga, takže, co více si přát. Po této stránce se udělalo hodně. Co by se mělo změnit určitě, je přístup k zápasům. Téměř v každém jsme prospali první část hry a poté jsme honili výsledek. Mnohdy marně.

8. Uzavři rozhovor optimisticky.

Chci všechny diváky pozvat na pátek 19. 12., kdy hrajeme poslední zápas s Bílovicemi. Chystáme velkou tombolu stejně jako loni a věřím, že první cena bude velice zajímavá. Takže než sedět doma, tak přijďte do haly na pěkný zápas a pro vánoční dárek.

 

Tak věřne, že na poslední zápas bude vyprodáno a každý se odnese nějaký dárek.

 

 
 

V pátek začíná nová sezóna. Pro nás to bude druhá ve 2 lize. Jak probíhala příprava, jaké posili přišli, jaké ambicem máme. O tom všem jsme se bavili s hrajícím trenérem Tomášem Galiou v rozhovoru, který udělal pro náš web.

 

1.Máme před startem nové sezóny, zhodnoť přípravu?

Přípravu jsme začali v půlce Srpna a její první polovina probíhala s drobnými výhrady dobře. Druhou polovinu přípravy nás začala značně poznamenávat zranění a pracovní povinnosti, proto druhá část přípravy nebyla dle mých představ. Bohužel musím s vráskami na čele konstatovat, že finální fáze přípravy byla díky těmto aspektům hodně poznamenána a proto nám moc samotná přípravná utkání neukázala reálné nedostatky. Absence hráčů se rozprostřela téměř na všechny, tudíž se konec přípravy zkomplikoval. Jak moc kvalitní příprava byla, se ukáže s odstupem času. Na druhou stranu těžká přípravná utkání s ligovými mužstvy (Tango a Helas), nám moc pomohla a kluci měli možnost na vlastní kůži poznat, kde je potřeba ještě hodně zapracovat


2. V týmu se objevili tři noví hráči, jak je hodnotíš? Jak se jevili v přípravě?

Karabina, Palla a Král jsou, a věřím, že do budoucna budou, pro nás velkým přínosem, neboť s nimi přišel nový impulz, konkurence a především kvalita. Takže si troufnu říct, že až na jednoho hráče, o kterého usiluji dlouhodobě (zatím marně) jsme cíl, posílit mužstvo, splnili. Karabina se přidal k stále brankářské dvojici.  Na postu brankáře mi vytvořil příjemnou starost, koho postavit mezi tři tyče. Palla s Králem s futsalem postupně na vyšší úrovni teprve začínají. Jejich seznamování s naším herním stylem, vyšší futsalovou kvalitou a taktická vyzrálost se dostaví v první polovině soutěže. Jsem proto přesvědčen, že při poctivé práci na tréninku bude každým týdnem jejich přínos pro naše mužstvo větší a větší. Navíc u všech tří nových hráčů je obrovská věková perspektivista a pokud se na futsal více zaměří, jejich další futsalové kroky nemusí skončit ve 2. lize.


3. Vím, že trenér nemůže být nikdy spokojen a tak se ptám, jak jsi spokojený s kádrem pro 2 ligu?

Možná jsem odpověď na tuto otázku již zmínil v předchozí otázce, ale když vezmu současnou situaci na okrese Vyškov, tak jsem s doplněním kádru spokojen. Jakmile se uzdraví zranění hráči, kteří odehráli téměř celou loňskou sezónu, bude náš kádr dostatečně široký, kvalitní a konkurence schopný. Rozšíření kádru byla před sezónou moje povinnost, neboť hrozilo a stále hrozí uspokojení a tohoto faktu se chci vyvarovat a pracovat s hráči, kteří nemají nic jistého.


4. Jaké ambice máš před sezónou? Má Amor na to, aby navázal na loňský úspěch?

Kdo mne zná, tak ví, že mé ambice jsou vždy ty nejvyšší (stejně jako prezident) a proto budu raději „směřovat ke hvězdám a netrefím se, než do sraček a spadnout tam“  (omluva za peprné výrazy). Své ambice jsem stanovil na začátku přípravy, tak aby bylo všem jasné, kam směřujeme a proč to všechno děláme. Každý z nás musí jít za společným cílem a tím je pro nás letos boj o první příčku a mít po celou sezónu neustálý kontakt s teamy co bojují o postup do nejvyšší soutěže. Další z cílů této sezóny jsem dal trenérovi B mužstva Milanu Ševčíkovi a to celkové vítězství v soutěži. Osobním cílem je přivést do futsalu mladé hráče v dorosteneckém věku, kteří budou mít chuť na sobě pracovat a koncepčně vychovat nové ligové hráče Amoru.


5. Na, co bys nalákal diváky?

Určitě chci navázat na loňskou sezónu, a tudíž se chceme na hřišti prezentovat  organizovanou nátlakovou hrou založenou na 100% nasazením všech hráčů. Každý hráč si musí uvědomit, že každým zápasem hrajeme o přízeň náročného diváka.  Proto budu vždy apelovat na bojovnosti a nasazení, tak aby divák po každém utkání odcházel s pocitem, že viděl kvalitní futsal té nejvyšší úrovni s vůlí každého hráče bojovat o plný bodový zisk. Proto bych chtěl touto cestou pozvat všechny fanoušky Amoru a fanoušky futsalu na první utkání, které pro nás bude velice důležité.  


6. Nyní ke konkrétnímu datu, V pátek se hraje v Brně s Bílovice, co od zápasu očekáváš?

Očekávám velmi náročné utkání, neboť soupeř je pro všechny velkou neznámou a osobně jsem je měl možnost vidět pouze jednou. Neočekávám snadný průběh, zvláště když se jedná o první kolo a ještě k tomu s nováčkem soutěže. Bílovice chybějící futsalové návyky nahradí bojovností a proto se musíme důkladně na soupeře připravit a celý zápas odehrát se 100% koncentrací a nasazením.


7. Na závěr se ptám, máš ještě motivaci, co by trenér. Máš ještě nějaké cíle?

Díky věku a postupně neposlouchajícímu tělu má motivace coby hráče opadává, ba naopak se zvyšuje na trenérském postu. Takže motivace na tomto postu je obrovská a vzhledem k mé povaze, mám před sebou hodně cílů, které chci v Amoru úspěšně zvládnout. První z cílů je výhledově do 3-5 let přivést Amor do celostátní první futsalové ligy. Další cíl je založit v Amoru futsalovou mládež, která by generovala každým rokem přísun kvalitních hráčů do prvního mužstva. S tím je spojená i postupná výchova nových trenérů ze současného kádru, tak aby mohli předávat futsalové návyky a herní styl, který je v současné době nastaven v A mužstvu na hráče dorosteneckého věku. Osobně mám vytipované dva hráče, kteří by se toho mohli zdárně ujmout a předávat tak své zkušenosti na kluky, co s futsalem budou začínat. Poslední cíl je B mužstvo posunout o soutěž výš, tak aby se mohli mladí hráči a širší kádr zdokonalovat v kvalitnější soutěži. Všechny mé osobní cíle jsou samozřejmě ovlivněny především finančními možnostmi klubu a nejen klubu. Celková finanční situace ve futsale není optimální a proto bych si moc přál, aby náš prezident, který doposud funguje po této stránce na 120%, měl možnost sehnat generálního sponzora, který by byl schopen nejen mé cíle a vize splnit.

 

Cíle a ambice jsou nemalé. Nicméně velice zajímavá slova a názory. Budoucnost ukáže, co z toho se splní.