O nás

      

Prezident klubu : Antonín Petlach

Tajemník : Zoltán Forró

PR Manager, vedoucí  mužstva : Pavla Petlachová

Zdravotnice : Jaroslava Matulová

Hlavní pořadatel : Radek Vymazal

Trenér A týmu : Radek Toman

Trenér B týmu : Milan Ševčík

Historie klubu

Klub futsalu SK Amor Vyškov má své prvotní kořeny v roce 1988. Na jaře tohoto roku se začalo ve vesničkách Rostěnice a Zvonovice na okrese Vyškov rodit dítko, o kterém zpočátku nikdo nevěděl co z něj bude a jak bude vypadat. Zrod tohoto dítka byl atypický od zrodu živočišného dítka zvaného člověk. Toto dítko bylo počato nadšenci z uvedených obcí s cílem se vybouřit a vydat svojí energii na sportovním poli. Všichni, kteří se zpočátku o zrod dítka starali, věděli určitě, že se bude jednat o mutaci fotbalu, ale jak má vypadat, nikdo bohužel netušil. V jarních měsících roku 1988 se o jeho první krůčky nebo živočišné teplo starali Honza Moucha a Tonda Petlach . Toto dítko nemělo zpočátku své jméno a bylo známé pod názvem SSM Rostěnice a jeho kroky, v okresním měřítku, nebyly zase tak špatné, neboť celkově bylo hodnoceno mezi nejlepšími deseti. Ovšem až podzim roku 1988 měl naznačit, jaké má toto dítko životaschopnost. Od tohoto období mělo začít dělat kroky v pravidelné soutěži a ukázat, zda má právo a sílu putovat životem jménem malý fotbal.

První historický zápis

Dne 17.září 1988 v 9.00 hod. se konečně podařilo to, na co všichni kolem tohoto dítka čekali. Toto dítko začalo být soběstačné a začalo samo chodit a tím i lépe ovládat a pozorovat svět. Největší problém, jak už to u novorozenců bývá, bylo dát mu jméno. I sešly se tedy sudičky a začaly přemýšlet, jaké jméno dítěti dáti. Sudička Libor Kaňa , navrhla že by dítko mohlo mít jedno ze svých jmen FAGIOLI, podle italských předků, kteří v našich luzích a hájích svedli bitvy s místními zemědělci na fotbalovém poli. Druhá sudička Tonda Petlach navrhla, že jedno ze jmen tohoto dítka může být KV znamenající Královský výběr, neboť toto dítko je z rodu královského. Dítko tedy pod jménem KV Fagioli Rostěnice vyrukovalo do své první sezóny 1988-1999 v I.okresní lize Vyškova ( na zkoušku ). Svůj první velký krok tedy udělalo dne 17.9.1988 a soupeřem mu byl celek Bumerang Bučovice, na slavné a historkami opředené Maracaně ve Zvonovicích. Dítko si vedlo fantasticky a ve svém prvním vystoupení zvítězilo 3:1. Vzhledem k tomu, že to byl vskutku první historic ký krok, nelze opomenout, kdo se na něm podílel. Antonín Petlach v bráně. V poli bojovali Jaroslav Petlach, Martin Neděla, Libor Kaňa a Vladimír Procházka. Historicky první branku vsítil po nahrávce Libora Kaňe Vladimír Procházka. Věkový průměr tohoto novo rozence byl neuvěřitelných 19,20 let. V tento den dítko svedlo i svojí druhou bitvu s celkem DT Újezd. I zde si vedlo úspěšně, neboť remíza v poměru 4:4 nebyla zklamáním. Svůj první rok nakonec naše dítko zakončilo na skvělém druhém místě.

Zažilo však i jednu změnu. Změnili se totiž jeho rodiče. V roce 1991 bylo dítko adoptováno firmou A-MOR VYŠKOV a tak bylo logické, že převzalo jméno adoptivních rodičů a tak v okresním měřítku od uvedeného roku vystupovalo jako A-MOR VYŠKOV .

První postup

  Jaro roku 1993 bylo poslední, které naše dítko strávilo na okrese Vyškov. Jelikož rostlo a bylo zvídané, tak na podzim roku 1993 začalo hrát Krajskou ligu. Zde se mu zpočátku nedařilo. Stesk po domově byl veliký a tak jeho krůčky v novém prostředí byly pozvolné. V prvním roce (mimo svojí domovinu) skončilo na posledním 8.místě. Přišla reorganizace a jen díky ní zůstalo v kraji působiti i nadále. I druhý rok se ještě otrkávalo, ale to již bylo smělejší a odvážnější a proto v kraji zůstalo i nadále. Poté dítko začalo rychle růst a toho si všímalo i okolí. Na podzim roku 1996, ve svých osmi letech, dostalo nabídku ke sňatku. Jelikož to byl partner atraktivní, tak n a tuto nabídku kývlo. Proti nebyli ani rodiče a tak se uskutečnil sňatek s TJ SPORT DRNOVICE, kdy naše dítko převzalo jméno po svém partnerovi.

Co vše přivál čas

Po poeticky popsaných začátcích se vrátíme k další historii klubu. Ten od roku 1993 až do roku 2008  jsme hráli nejvyšší krajskou soutěž, později divizi. Od roku 1996 pod názvem TJ Sport Drnovice. V roce 2007 se vracíme ke svému historickému názvu Amor Vyškov, kdy již není sponzorem firma A-MOR, ale název je tak zažitý, že mizí nejen firma, ale i pomlčka v názvu.  Vv sezóně 2007/200 pod tímto názvem sestupujeme. Od sezóny 2008/2009 jsme se začali pohybovat v Krajském přeboru. Zde strávíme 4 sezóny. Vzestup celku je datován s návratem Tomáše Galii nejen jako hráče, ale hlavně jako trenéra. Hned jeho první trenérská sezóna 2011/2012 znamenala postup do Divize E. V té jsme po skvělé první části, kdy jsme patřili mezi 3 nejlepší celky obsadili 5 místo a následně kývli na postup do 2 ligy. Ač značně podcenění, s pošklebky v okolí  jsme historicky největší úspěch Amoru zvládli. Jako nováček jsme v sezóně 2013/14 obsadili skvělé 4 místo a divácký průměr byl více jak 120 na zápas.

Během dlouhé historie nelze opomenout ani titul Mistrů republiky v kategorii U-10 v roce 2007 či úspěšné vystoupení juniorů U-18 v juniorské lize v sezóně 2008/2009 , kde jsme ve skupině východ obsadili skvělé 5 místo a nechali jsme za sebou Helas Brno, Agromeli Brno a z jihomoravských celků bylo úspěšnější jen brněnské Tango.