Z Vítkovic se třemi body

15.11.2014 08:54

Jak již bylo avizováno v předzápasové pozvánce, tak do Ostravy jsme odjížděli v plné síle a na lavičce s trenérským duem Homola-Oravec. Tolik trenérů jsme ještě neměli.Kdyby byl mikrobus o trochu větší, tak jsme ho samozřejmě bez problémů zaplnili, neboť zájem o zápas s Vítkovicemi byl obrovský.My jsme chtěli po těsné porážce s Agromeli bodovat, i když jsme věděli, že to bude těžké, přetěžké.

KFV Roub Vítkovice : SK Amor Vyškov     1 : 6     (1:0)

Branky: Ševčík 4, Palla, D.Forró

Asistence: Lukeštík 2, Tichý, Gremmel, M.Petlach, Galia

Střely na branku : 21 : 23, fauly : 6:5 (3:0,3:5) ,žluté karty : Ševčík, Galia

Brankář Michal Karabina 20 zásahů z 21 střel tj. 95,23 %

Sestava : Karabina - Tichý,Ševčík,Galia,Gremmel - M.Petlach,Král,Palla,D.Forró - od 2.pol. Lukeštík

Trenéři tentokráte zvolili nasazení dvou čtveřic, které jsme rozdělili na staré a mladé. Hned v úvodu zápasu nebezpečně zahrozili domácí, když Ševčík ztratil na půlící čáře míč a domácí Kováčik běžel sám na Karabinu, který zabránil brankové pohromě pádem pod nohy. To uplynulo 17 vteřin ze zápasu. Na konci 1 minuty hledal Ševčík v brankovišti lépe postaveného spoluhráče, ale našel pouze dobře postavené hráče domácích. Další minuty se spíše změnily v takticky vedenou bitvu, v níž jsme žádné velké šance neviděli. Další náznak šance jsme zaznamenaly v čase 3:35 min., kdy domácí  Polášek rozehrával aut, našel před brankou Soška, který se snažil usměrnit míč do brány, ale Karabina byl pozorný. Na počátku 7 minuty vyslal nebezpečnou střelu Vojtek z hranice šestky , ale Karabina skvěle vyrazil. Na konci 7 minuty jsme zahrávali rohový kop. Galia se snažil najít Gremmela, ale ten v dobré pozici pouze promáchl a domácí brankář, tak nemusel zasahovat. V čase 8:24 min. rozehrál Forró roh a na přední tyči někdo z klubka hráčů míč tečoval, ale domácí brankář Matusák zasáhl skvěle. V čase 9:16 min. zahrával Galia trestný kop a jeho nákop na zadní likviduje Matusák. Na počátku 12 minuty svedl souboj o míč v rohu hřiště Vojtek a Palla. Náš hráč byl úspěšnější a nahrávkou a našel Krále, který však minul domácí branku. Chvíli poté jdeme do přečíslení 3 na 2, ale Palla nepřesně nahrál Danovi Forró. V čase 13:08 min. běželi domácí do přečíslení 3 na 2. Kováčik vytáhl balón po středu a poté jej přihrál na pravé křídlo Poláškovi, ale jeho střelu likviduje Karabina. Chvíli poté jdeme do přečíslení my a to 2 na 1, ale střelu Ševčíka směřující do prázdné branky zablokoval vracející se obránce. Na konci 17 minuty posílá míč přes celé hřiště Karabina a domácí brankář musel rychle couvat, aby míč zachytil. V čase 18:30 min. si to Forró zamířil mezi dva bránící hráče, kteří jeho střelu tečovali na roh. Ten následně rozehrává Galia na Ševčíka, jehož střelu lapil Matusák.  V čase 18:41 min. jsme špatně rozehráli rohový kop a do šance se hnal Bílek, jehož střelu vyrazil Karabina. V čase 19:31 min. si naši dva hráči vylámali zuby na Bílkovi, který míč získal na půlící čáře, předložil ho Vojtkovi, který prostřelil Karabinu. To bylo v první půli vše.

V úvodu druhé části dvakráte zahrozili domácí, ale Karabina byl na místě. My jsme se dostali ke slovu v čase 22:31 min., kdy Forró vypíchl míč a postupoval sám na brankáře, ale ten ho vychytal. V čase 23:49 min. sehráli rychlý brejk domácí, ale zkazili finální nahrávku. Chvíli poté sám hráč domácích před Karabinou minul branku. Na počátku 27 minuty jsme vybojovali míč u rohu a do dobré střelecké pozice se dostal Gremmel, ale zakončil nepřesně. V čase 27:01 min. Tichý vyvezl míč podél autové čáry a před brankou našel Ševčíka, který trefil odkrytou část branky. Stav 1:1. Vítkovice kontrují ve 29 minutě, kdy předvádí rychlou kombinaci, kterou jím skluzem maří Palla. V čase 29:48 min. se uvolnil jeden z hráčů domácích, ale v dobré pozici hledal lépe postaveného spoluhráče, ale našel pouze naše hráče. V čase 30:39 min. vybojoval u autové čáry míč Lukeštík, zavezl ho na polovinu soupeře, kde na středu hřiště našel Pallu, který míč napálil nechytatelně do šibenice. Stav 1:2. V čase 31:55 min. předvádíme nádhernou kombinaci, na jejímž konci našel Tichý Daniela Forró, který míč v brankovišti minul. V čase 32:46 min. posílá Lukeštík míč za obranu domácích, kde se ho zmocní Forró a nechytatelně skóruje střelou k tyči. Stav 1:3. Domácí si berou oddychový čas. V čase 33:51 min. našel Tichý samotného Ševčíka, ale skvělým pádem pod nohy se prezentuje domácí Matusák. V čase 35:09 min se prezentují rychlou akcí domácí, ale Karabina drží naše akcie hodně vysoko. Na konci 36 min. se dostal do dobré střelecké pozice Gremmel, ale jeho střelu chytá Matusák. V čase 36:26 min. jdou domácí do power play. Chvíli po ní posílá Ševčík míč přes celé hřiště, ale branku minul. Tatáž situace se opakuje v čase 38:04 min. V čase 38:28 min. vyvezl míč Petlach, neukvapil se střelou, ale naopak našel  lépe postaveného Ševčíka, který neměl problém míč dostat do opuštěné branky. Stav 1:4. Chvíli poté trefují domácí  břevno naší branky. V čase 39:01 min. kompletuje hattrick Ševčík, když ho za obranou našel Gremmel a on neměl problém trefit prázdnou branku. Poslední gól zápasu přichází opět do prázdné branky a opět z nohy Ševčíka v čase 39:28 min., kdy ho tentokráte uvolnil Galia. Výsledek 1:6 je pro domácí hodně krutý. My, ale získáváme nečekaně tři body.

Slovo prezidenta

V zápase jsme projevili větší touhu po vítězství než domácí. Cestou do Ostravy jsme si něco řekli, co a jak změnit, jak přistupovat k zápasu. Ono to pomohlo. Mužstvo působilo mnohem kompaktněji a bylo odhodlané neprohrát. Nepoložila nás ani branka do kabin. Naopak poté, co jsme vyrovnali jsme hru ještě zkvalitnili a zalouženě vyhráli. Hráčům děkuji za výkon a přeji se, abychom se takto prezentovali i v domácím zápase s Jeseníkem.