Z Ostravy za tři

24.01.2015 08:24

Do Ostravy jsme jeli s odhodláním přivést nějaký ten bod. S dosavadních třech zápasů jsme s vysokoškoláky jsme vydolovali jeden bodík. I tato nelichotivá bilance nás od optimistického cíle neodradila. Bylo to hlavně z toho důvodu, že jsme se po dlouhé době sešli kompletní. Jediný, kdo chyběl byl Dan Forró. V sestavě byli i oba hattrickový střelci z minulého zápasu a to Adam Forró a Martin Petlach.

VŠB Ostrava : Amor Vyškov  1 : 5    ( 0:2 )

Branky : Ševčík 3, Gremmel, Galia

Asistence : Tichý 2, Král, Galia

Střely na branku : 10 : 28, fauly : 3:10. žluté karty : Palla

Brankář Michal Karabina 27 zásahů z 28 střel tj. 96,42 %

Sestava : Karabina - Galia,Tichý,Lukeštík,Gremmel,Petlach,Král, Ševčík,Palla,A.Forró,Chubirka

V Ostravě jsme se po dvouměsíční pauze, zapříčiněné zlomeným palcem na noze, představili i s kanonýrem Ševčíkem. Ten svůj návrat na palubovku oslavil hattrickem. Od počátku zápasu jsme viděli velice svižné tempo. Žádné z mužstev nespoléhalo na taktické vyčkávaní a snažilo se hrát otevřený futsal. My jsme se do první příležitosti dostali na počátku 3 minuty, kdy Palla navedl míč na střed a poté adresoval nahrávku do strany na Petlacha  jeho střela olízla tyč branky domácích. Utkání dále pokračovalo ve svižném tempu, ale vyložené šance jsme dlouho neviděli. Až v 10 minutě jsme viděli šance na obou stranách. Nejprve vyslal nahrávku přes šířku  hřiště  Tichý na Krále, který ve slibné pozici minul. Poté se hráč domácích uvolni na úrovni 11 metrů, ale Karabina vytasil skvělý zákrok. V 11 minutě se ocitl v dobré příležitosti Ševčík, kterého uvolnil Galia, ale brankář domácích vyrazil reflexivně míč mimo brankovou konstrukci. Ve 12 minutě zahrávali domácí trestný kop z nebezpečné vzdálenosti, ale neprostřelili obranný blok stojící před nimi. V čase 12:15 min. našel nahrávkou Tichý nabíhajícího Gremmela a ten sám před brankářem nezaváhal a přízemní střelou poslal míč k protilehlé tyči a otevřel skóre pátečního večera. Ve 14 minutě viděl žlutou kartu Palla za faul na unikajícího protihráče. Domácí následně zvýšili své úsilí o vstřelení branky. V 16 minutě se na hranice brankoviště ocitl osamocený hráč domácích, ale na Karabinu opět nevyzrál. V čase 15:29 min. jsme rozehrál aut, kdy Tichý našel Galiu, který míč napálil před branku, kde si sběhl Ševčík a usměrnil míč do sítě. Vedeme2:0! V 17 minutě nákop před branku prodloužil hlavou Petlach, který sice nadhodil vybíhajícího brankáře, ale jen o centimetry minul branku. V čase 16:58 min. si domácí berou oddychový čas a jdou do power play, které následně praktikují až do konce zápasu. Domácí zkušeně drží míč na nohou a kombinují, ale paradoxně můžeme udeřit my. V čase 18:35 min. rozehráváme trestný kop Tichým, jehož střelu před brankářem tečuje Gremmel, ale strážce domácí svatyně míč reflexivně vyrazil. V čase 19:52 min. nás domácí dokonale vyšachují a jejich osamocený hráč si vylámal zuby na Karbinovi.

V druhé části domácí pokračují ve hře bez brankáře. Trenér Galia na to zareagoval tak, že začal točit pouze šestici hráčů a to Ševčíka, Tichého, Krále, Petlacha,Gremmela a sebe.    Domácí mají po většinu času míč na svých nohou. Pěkně kombinují, ale naše obrana pracuje dobře a to, co projde, lapil famózní Karabina. V čase 21:16 min. nás Ostrava rozebere sérií nahrávek a osamocený hráč před Karabinou se musel sklonit před jeho zákrokem. V čase 21:42 min. je osamocený hráč na zadní tyči, ale Karabina ho vychytá. Odražený míč, ale jeden z domácích hráčů napálil do šibenice a je sníženo. My na to reagujeme velice rychle. Král vybojoval míč na soupeřově polovině, nahrál ho Ševčíkovi a ten se trefuje k tyči. Na ukazateli svítí čas 22:09 min. I nadále vidíme stejný obrázek. Domácí hrají bez brankáře a drží míč. My, když ho vybojujeme se ho zbytečně rychle zbavujeme a umožňujeme vysokoškolákům pokračovat v jejich hře. Ve 23 minutě je osamocený hráč domácích na zadní tyči, ale Karabina je opět úspěšný. O chvíli později prochází hráč Ostravy středem, ale opět ztroskotal na Karabinovi. Ve 26 minutě je opět sám hráč VŠB v brankovišti, ale opět Karabina chytá.  O pár vteřin později obdobná situace se stejným koncem. Ve 30 minutě přichází nebezpečná střela k tyči, kterou Karabina nevidí, ale stačí na ní reagovat a míč vyráží na roh. V téže minutě střílí přes celé Ševčík, ale jen o centimetry minul opuštěnou branku. V 31 minutě ztrácí míč v brankovišti Král, ale pádem pod nohy soupeře stačí střelu zblokovat.  V téže minutě přechází další pokus Ševčíka přes celé hřiště a střela jen o milimetry minula brankovou konstrukci.  Ve 37 minutě další souboj hráče domácích s Karabinou, který náš brankář opět vyhrává, když předvede neuvěřitelný rozštěp. V 38 minutě se dostáváme na soupeřovu polovinu. Domácí zazmatkují a nepřesně rozehrají. Míče se zmocní Galia a trefuje, přes bránícího hráče, prázdnou branku a my vedeme 4:1! Domácí po této brance již nenacházejí další síly k ataku naší branku. V čase 39:22 min. kompletuje hattrick Ševčík, který vypíchl míč a trefuje opuštěnou branku.

Zápas jsme zvládli skvěle. Ve hře 4 na 4 jsme domácí do žádné velké šance nepustili. Power play jsme vzorně odbránili a navíc jsme měli jistotu v brance jménem Karabina. Celá lavička zápasem žila a tak jsme poprvé a zaslouženě VŠB porazili.

Slovo prezidenta

Dnes jsme opět předvedli zodpovědný výkon. Od počátku zápasu jsme hráli s nasazením a hlavně nebojácně. Možná jsme tím domácí zaskočili. Zcela zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení. Když domácí přešli do power play, tak se obraz hry zákonitě změnil. My, ale vzorně bránili a to, co prošlo chytil skvělý Karabina. Dnes bych chtěl, ale všechny pochválit. I ty hráče, kteří se moc do hry nedostali. Lavička žila každou vteřinou, každou situací a to mě skutečně těší. Dnešní vítězství, bylo výhrou celého kolektivu, včetně realizačního týmu.