Výhra ve městě perníku

11.10.2014 08:14

Do Pardubice jsme cestovali s tím, že se pokusíme bodovat. Uzrtavil se nám Ondra Bačovský a tak trenér Galia mohl počítat se dvěmi kompletními čtyřkami. Jaké byly předzápasové prognózy?

Podle pardubického sekretáře klubu Davida Haana mají domácí problémy se sestavou: „Na začátku sezóny lepíme sestavu a podle toho vypadají také výsledky. Není týden, aby se někteří naši hráči nezranili či nebyli nemocní. Snad se nám na nadcházející zápas uzdraví klíčoví hráči a budeme konkurence schopní. Vstup do soutěže se nám opravdu nepodařil a doma to chceme napravit.“

„V pátek jedeme do Pardubic splnit zdánlivě lehkou úlohu a vyhrát,“ tvrdil Antonín Petlach z vyškovského Amoru, „Domácí ve dvou zápasech obdrželi dvacet branek a tak to vypadá na snadnou záležitost. My se však nedomníváme, že to bude v Pardubicích lehké. Určitě nemají tak špatný tým, jak ukazují výsledky. Budeme chtít bodovat, uděláme proto vše, ale rozhodovat se bude na hřišti.“

FAZ Torf Pardubice : Amor Vyškov    1 : 4    (1:2)

Branky : Bačovský 2, Galia, Tichý

Asistence : Galia, Ševčík, Tichý

Střely na branky : 8 : 26, Fauly : 9 : 7

Sestava : Karabina (Fiala) - Galia,Palla,Tichý,Ševčík - Gremmel,Král,Bačovský,Chubirka

Nejlepší hráč dle kanadského bodování :Ondřej Bačovský    2    (2+0)

Od počátku zápasu jsme viděli urputně bránící domácí celek. Ten zalezl na svoji polovinu a čekal, co se bude dít. Do útoku se dostával sporadicky, ale za to velice nebezpečně. Téměř vždy to bylo po naší špatné nahrávce. Náš pohyb byl zpočátku rychlý a domácí se stačili pouze přemísťovat bez míče. Již ve 25 sekundě našel oblouček Galii  Ševčíka a ten z první minul bránu domácích. Následoval dlouhý výhoz brankář a teč útočníka Torfu směřovala mimo naše tyče. Na počátku třetí minuty sklepl Ševčík Galiovi, který se ocitl zcela sám v brankovišti, ale zakončil slabě do brankáře. Domácí poprvé ohrozili naši branku ve 4 minutě, kdy střelu z trestného kopu likvidoval Karabina, který si odbyl druholigovou premiéru. V 5 minutě uvolnil Galia Ševčíka a ten se ocitl tváří, tvář brankáři domácích, ale zakončil velice slabě. Poté hra upadla. My hráli pomalu, bez pohybu a domácí čekali, zda nevyrobíme nějakou hrubku. Šancí jsme moc neviděli. V 11 minutě jedna hrubka přišla a rychlý brejk domácích skončil v boční síti. Ve 13 minutě si naběhl za obranu Ševčík a s tečí domácího hráče dostal míč na osamoceného Bačovského a ten se trefil do šibenice, 0:1. O  minutu později přiťukl Galia míč Tichému a ten z 11 m propálil domácího gólmana, 0:2. V 15 minutě jsme ztratili míč na soupeřově polovině a ten vyrazil na zteč naší branky. Přečíslení 2 na 1 využil, i když Karabina první střelu lapil, ale na dorážku nedosáhl. Zbytek poločasu se dohrál v mdlém duchu.

V úvodu druhé půle nás domácí zatlačilive 21 a 22 min. přišli dvě nebezpečné akce. Jednu lapil Karabina a druhá skončila v boční síti. Poté jsme se vrátili zpět do zápasu a opět začali dobývat tvrz domácích. Ve 24 min dostal krásnou kolmici Chubirka, ale sám před brankářem zaváhal. Ve 25 minutě se prosadil individuální akcí Palla, ale trrefil brankáře. V téže minutě se na zadní tyči zjevil Tichý, ale míč poslal do boční sítě.Ve 28 min. rozehrál Tichý aut na Galiu a ten se nádherně trefil pod břevno, 1:3. My měli stálou územní převahu a brankáře domácích jsme hodně zaměstnávali, ale chyběla nám lehkost v koncovce. Domácí žádnou šanci neměli. V 35 minutě se uvolnil Ševčík, ale zakončil špatně. V čase 37:25 hod. si berou domácí time out a začínají hrát power play. Ihned po návratu na palubovku uvolnil Ševčík Bačovského a ten sám před brankou minul. V čase 38:25 min. již zvedáme ruce nad hlavu, ale míč Bačovského jen o milimetry minul opuštěnou bránu domácích. V čase 39:16 min. se Bačovský přece jen dočkal branky, když vypíchl míč a dovedl ho do opuštěné branky, 1:4. V čase 39:56 min. fauloval domácí brankář Pallu, který již chtěl směřovat míč do prázdné branky. Následoval desetimetrový kop. K míči se postavil Galia a trefil tyč, od ní míč putoval do druhé tyče a dorážka do brankáře domácích. To bylo vše, co se v pardubické hale událo.

Co na to prezident?

V Pardubicích jsme měli pernamentní převahu. Domácí jen bránili a čekali, co se stane. Náš výkon však nebyl dobrý. Hra byla hodně upracovaná, chyběla lehkost. Zbytečně jsme ztráceli míče a když jsme měli šanci, tak jsme s ní naložili špatně. Právě proto si tohoto vítězství cením. I když to nebylo ideální, tak kluci bojovali a zápas dovedli do vítězného konce.