Výhra před rekordní návštěvou

20.12.2014 12:12

Páteční večer nebyl jen v duchu předvánoční atmosféry, ale také přinesl poslední futsalový zápas do vyškovské haly na Purkyňove ulici. Proti našemu celku stál tým z Bílovic. Karty byly rozdány jednoznačně. V případě naší výhry se zapojíme do boje o 3 místo, v opačném případě dáme naději Egrettě k přiblížení se ke středu tabulky. Našemu celku se i pro tento zápas nevyhnuly absence. Ke zraněnému Bačovskému a Ševčíkovi, přibyl vykartovaný Gremmel a nemocný Dan Forró.

Vedení našeho klubu udělalo vše pro sváteční atmosféru. V tombole bylo 42 cen včetně tabletu, který věnovali hráči. Hala se zaplnila do posledního místečka a rekord z loňského roku byl překonán.

Amor Vyškov: Egretta Bílovice    4 : 3    ( 3:1 )

Branky : 8´vlastní (Král) 1:1, 17´Galia (Palla) 2:1, 20´Král ( 10m kop) 3:1, 24´Lukeštík (Král) 4:1

Střely na branku : 13:31, fauly : 6:9. žluté karty : Palla, Král, Tichý

Diváků : 220

Brankář Michal Karabina 28 zásahů z 31 střel tj. 90,32 %

Sestava : Karabina - Galia,Tichý,Lukeštík,Petlach,Chubirka,Král, Palla

Zápas začal podle daného scénáře. Hosté se nijak nebránili myšlence, že budou bránit a spoléhat na rychlé brejky. My jsme měli míč více na vlastních nohou, ale do zakončení jsme se příliš nedostávali. Z toho vybočila nebezpečná střela Lukeštíka  na konci 1 minuty, kterou hostující brankář Fiala vyrazil. Ve 3 minutě jsme rozehráli trestný kop z hranice šestky, který zakončoval Tichý, ale hostujícího brankáře nepřekonal. Téměř v zápětí se ocitl sám před Karbinou Toncr, ale na Michala nevyzrál. Ve 4 minutě se nejprve v šanci ocitl Petlach, aby v zápětí na druhé straně skóroval Sedlák. Ten zatáhl míč na naší polovině a střelou k protilehlé tyči poslal hosty do vedení. V 7 minutě mohlo být hůře, když na zadní tyči jen o milimetry minul míč hostující Jurka. Nedáš, dostaneš. V 8 minutě obešel Král jednoho z hráčů hostů na půlící čáře, zatáhl ho podél autové lajny a jeho nahrávku před branku si hostující hráč srazil do vlastní branky. Je srovnáno! V 10 minutě se prezentovalo duo Lukeštík, Petlach. Nejprve Petlach ve skluzu trefil tyč hostující branky po nahrávce Lukeštíka. Následně Petlach sklepl míč Lukeštíkovi, ale jeho střelu ze šestky v poslední chvíli zblokoval hráč hostů. Poté jsme viděli spíše střely z větší vzdálenosti, ale žádnou loženku si nikdo nepřipravil. V 17 minutě jsme se radovali podruhé. Palla našel na středu hřiště Galiu a ten z první poslal míč k tyči. Vedeme 2:1. Ve 20 minutě si hosté připisují 6 akumulovaný faul. K míči se staví Král a posílá ho po pravé ruce Fialy téměř do šibenice. Poločas je 3:1 v náš prospěch.

Úvod druhé části je jednoznačně v naší režii. Ve 22 min v blízkosti branky, ale z velkého úhlu střílí Galia, ale jeho střelu vyráží Fiala. O minutu později střílí nebezpečně Král, ale hostující brankář je opět na místě. Ve 24 minutě přichází zákrok večera. Král našel před brankou Lukeštíka, který je sám před opuštěnou brankou v šestce. Střílí z první, ale Fiala se neuvěřitelně stačil přesunout a jeho střelu vyráží. V téže minutě vidíme stejný souboj. Lukeštíka uvolnil Král a ten míč zatáhl na polovinu soupeře a z mírného úhlu se trefuje k tyči. Vedeme 4:1! Ve 27 minutě se připomínají hosté, kteří zahráli trestný kop, ale Karabina míč vykopl. Ve 28 minutě střílí z velké vzdálenosti Toncr a trefuje spojnici břevna a tyče. Ve 29 minutě jsme špatně založili útok, když nepřesnou nahrávku vrací do pole Galia přímo na nohu Vrbky, který se rozběhl a nikým neatakován skóruje. Stav 4:2! Ve 30 minutě je zcela sám před Karabinou Maruš, ale neuspěl. Ve 32 minutě si hostující šutér Jurka vede míč u nohy, naše obrana mu dělá doprovod jako ochranka prezidentovi republiky, a jeho nečekané střela končí v protilehlé šibenici. Stav 4:3! Bereme asi oddychový čas a hru chceme uklidnit. Jenomže to se nedaří. Posledních osm minut je ve znamení drtivého tlaku Bílovic. Ty náš přišpendlili na naší polovině. My jen stěží nacházíme protizbraň. Téměř se z poloviny nedostáváme a hostující brankář Fiala si může vzít dovolenou. Hosté hrozí téměř z každé své návštěvy blízkosti naší branky. Vyberme jen pár zajímavějších šancí. Ve 33 minutě celá naše čtveřice zacouvala do brankoviště, ale hosté trefují jen tyč. Ve 34 minutě vyráží Karabina míč před sebe a před dorážkou do prázdné zachraňuje Chubirka, který míč odkopl do autu. Tlak hostů je drtivý. Ve 36 minutě běžel sám na Karabinu Toncr, ale nedokázal ho překonat. Ve 37 minutě střelu Trojáčka do šibenic vytěsnil Karabina. Ve 39 minutě je sám před Karabinou Pokorný, ale náš brankáře je opět úspěšný. 87 vteřin před koncem jdou hosté do power play. Po několika vteřinách se před brankou zjevil osamocený Toncr, ale minul. Zbytek zápasu drží hosté míč na nohou, ale už naši branku neohrozili. Díky Karabinovi, velkému štěstí a dnes i bojovnosti jsme vítězství udrželi. Poděkování patří skvělým divákům, kteří nás povzbuzovali a na konci odměnili potleskem. Drama to však bylo veliké.

Slovo prezidenta:

Dnes bych chtěl poděkovat divákům za atmosféru, kterou nám připravili. Dále jim děkuji za rekordní návštěvu. V loňském roce jich přišlo na předvánoční zápas s VŠB Ostrava 204, nyní 220 a hala doslova praskala ve švech. My jsme bohužel na loňský výkon s VŠB nedokázali navázat. Dokázali jsme se dostat do vedení 4:1, ale poté následoval výpadek podobný tomu s Nasanem. Notně jsme polevili v koncentraci, začali hrát na své triko a to se nám málem vymstilo. Hosté snížili na rozdíl jedné branky a poté nás z palubovky zcela vymazali. Nebýt skvělého Karabiny, tak jsme dnes dostali výprask. Nám se v posledních zápasech vůbec nedaří složit stabilní sestavu a to je také jedna z příčin našich kolísavých výkonů. Na to se, ale nemůžeme vymlouvat. Jak řekl náš statistik Tihoun " Máme o bod více než loni" a to se počítá.

Amor : Egretta  v přímém přenosu na  live2net.cz/ct-menu-item-2.html