Vlci nás nesežrali

08.02.2015 07:42

V sobotní večer jsme nastoupili téměř v kompletní sestavě. Trenér měl k dispozici 11 hráčů do pole a dva brankáře. S Vlky jsme nechtěli prohrát. Měli jsme jim, co vracet, neboť prohra 1:8 nás hodně tížila.

Amor Vyškov : Žabinští Vlci Brno  6 : 2    ( 3:1 )

Branky : Ševčík 3, Lukeštík, Galia, Král (10 m)

Asistence : Ševčík, Galia, Petlach, Gremměl

Střely na branku : 27 : 23  fauly : 10:12. žluté karty : Palla, Bačovský , červená karta : Bačovský

Brankář Michal Karabina 21 zásahů z 23 střel tj. 91,30 %

Sestava : Karabina - Galia,Tichý,Lukeštík,Gremmel,Petlach,Král, Ševčík,Palla,A.Forró,Chubirka, Bačovský

Zápasu předcházelo celodenní Final four juniorů. Vlci měli přijít na řadu jako vrchol chutného menu. Toto menu se nenechal uniknout Ondra Bačovský, který se do sestavy vrátil po 4 měsíční pauze.

Samotný úvod zápasu se nám vůbec nevydařil. Již v 15 vteřině se ocitl před šestkou, v nepalebné pozici, Chroust a z poměrně těžkého úhlu prostřelil Karabinu mezi nohama. Tato branka zdvihla odhodlání Vlků. Jenomže náš celek je na tom v posledních zápasech psychicky hodně dobře a tak ho tento rozjezd neposlal do kolen. Touha po rychlém srovnání byla jasná. Jenomže nás sráželo spoustu nepřesných nahrávek. Soupeř oplácel stejnou mincí a tak jsme viděli spíše snahu něco změnit, než pohledný, kombinační futsal. První pěknou akci jsme předvedli na konci 5 minuty, kdy Ševčík našel, před branku, nabíhajícího Galiu a ten neměl problém trefit míč do opuštěné části branky. Je srovnáno 1:1! Následně vidíme náznaky šancí na obou stranách, ale oba brankáři jsou pozorní. Hra se v této fázi přelévala z jedné strany na druhou. Žádná taktická bitva se nekonala. V 11 minutě musel Karabina hodně vyběhnout, aby zhatil šanci Hansla. Ve 13 minutě se před Pšurným ocitl Ševčík, ale nedokázal ho prostřelit. V 16 minutě jsme propadli v útočné fázi a sám na Karabinu se řítil Starý. Náš brankář však zachoval chladnou hlavu a Starého vychytal. V 17 minutě jsme přečíslení 3 na 1 zakončili nepřesnou nahrávkou Ševčíka. O malou chvíli později si Ševčík vše vynahradil, když zpoza šestky překvapil Pšurného. Otáčíme skóre na 2:1! O necelou minutu později se hosté dopouští šestého faulu. Míč si bere Ondra Král a svoji střelu poslal do prostoru, kam brankář Pšurný nedosáhl, tedy po víko, a my vedeme 3:1!

Hned v úvodu druhé části hry zahrozili hosté, když Hansl nastřelil míč před branku, kde probíhal Pospíšil, který míč minul. V čase 21:11min. trefuje Lukeštík tyč. V čase 21:31 min. rozezvučí spojnici břevna a tyče Bačovský. V zápětí se v šancích ocitli Tichý a Ševčík, ale neuspěli. Ve 25 min, jsme zapomněli na Starého, který byl sám před Karabinou, ale netrefil branku. Poté vidíme několik slibných šancí na obou stranách. V čase 28:49 min. jdeme do přečíslení, které zakončil nepřesnou nahrávkou Ševčík. Hosté se zmocní míče a Hansl trefuje tyč, od které míč putuje do naší branky, 3:2. My odpovídáme velice rychle. V čase 29:33 min. rozehraje Petlach roh a Lukeštít se trefuje k tyči a my vedeme 4:2. Ve 31 minutě je sám před Pšurným Ševčík, který se snaží o kličku, ale Pšurný jeho úmysl vystihl. V čase 31:45 min. vidí druhou žlutou Bačovský, který hasil lajdáckou nahrávku Lukeštíka na nohu soupeře, a my jdeme do oslabení. Hosté však při přesilovce nic nevymyslí. V čase 34:49 min. jdou hosté do power play. V čase 35:04 min. se zmocní míč Gremmel, který ho posune na půlící čáru Ševčíkovi a ten trefuje prázdnou branku. Vedeme 5:2. V čase 37:24 min. zahrává desítku Král, ale Pšurný chytá. V čase 38:45 min. jsou hosté opět bez brankáře. Míč jim vypíchne Ševčík a posílá ho prázdné branky. Touto brankou pečetí výsledek.

Zápas jsme zvládli, i přes nepodařený začátek a navázali tak na slavnostní den, kdy jsme se úspěšně zhostili pořádání Final four.

Slovo prezidenta

Když jsme v 15 vteřině inkasovali, tak jsem si vzpomněl na debakl z prvního zápasu. Jenomže kluci tentokráte nechtěli prohrát a zkazit slavnostní den. Sice jsme makali, ale sráželi nás nepřesné nahrávky. I přes to jsme získali dvoubrankové vedení. V druhé části jsme hru zpřesnili, nastřelili dvakráte brankovou konstrukci, ale hlavně jsme hostům nedovolil zkomplikovat cestu za 3 body.