Ve Vítkovicích první místo

30.08.2014 18:14

V sobotní ranní čas jsme vyrazili směr Vítkovice na futsalový turnaj Vítkovice cup. Pořadatelé dělali vše možné, aby nalákali kvalitní celky, ale ty přes jejich vstřícnost odmítly. Z původně plánovaných šesti celků s visačkou ligové kvality se jich v Ostravě-Dubině objevilo pět. Ligové celky byly dva a to domácí a naše ekipa. Musíme dodat, že ti, co odmítli museli rozhodně litovat. Náš celek měl do Ostravy odcestovat v jiném, větším, početním složení, ale nakonec tomu bylo jinak. Na ranní sraz se dostavila jedenáctka hráčů, když Defoe potvrdil své kvality a nepřišel. Takže asi ahoj Áčko. V nominaci se objevili tři noví hráči. V bráně Michal Karabina, v poli Sebestian Palla a 15-ti letý Adam Forró. Cesta proběhla rychle s rychlostním průměrem 160 km/hod. Aklimatizovali jsme se a vyrazili na první duel. V něm nás čekal bývalý účastník 2 ligy a nyní divizní celek SK Krmelín.

Amor Vyškov : SK Krmelín      5 : 2     (2:1)

Branky : Galia 2, Palla, Petlach, Lukeštík

Asistence :  Bačovský 2, Ševčík, Palla

V úvodu zápasu jsme byli lepší,ale uděřilo na naší straně, když z prvního brejku šel soupeř do vedení. Krmelín poté zaujal obranné postavení a nutno dodat, že bránil hodně dobře. Jen těžce jsme se přes jejich obranu prosazovali. Až v 9 minmutě otevřel náš gólový účet Palla, který se trefil pod víko a může chystat zápisné za první branku v našem dresu. Do půle naše vedení pojistil Galia. Po pěti minutách druhé části bylo srovnáno. Skóre na naší stranu otočil Petlach , Následně jsme se trefili ještě dvakrát a po velké lopotě zvítězili.

V dalším duelu nás čekal přední divizní celek Jokerit Kopřivnice, který ve své soutěži obsadil 3 místo.

Amor Vyškov : Jokerit Kopřivnice    6 : 1   (5:0)

Branky : Chubirka 3, Galia, Ševčík, Bačovský

Asistence : Chubirka, Bačovský, Ševčík, Galia, Forró

Diamentrálně odlišný zápas jsme sehráli s Jokeritem. Do vedení jsme šli v 7 minutě, když se trefil Chubirka.O minutu později se trefil Galia a my utkání plně ovládli. Po půli jsme vedli 5:0, když hattrick zkompletoval Vadym. Druhá půle se více či méně dohrávala

Třetí zápas měl být nejsnadnější soupeřem byl celek okresní úrovně Sampdoria Ostrava.

Amor Vyškov : Sampodria Ostrava    4 : 2   (3:1)

Branky : Ševčík 2, Palla, Galia

Asistence : Galia, Petlach, Ševčík, Palla

Sampdoria od začátku bránila a vypadala jakoby čekala na ránu z milosti. Tu jsme jí štědřili v 7 ninutě z nohy Ševčíka. Jenomže soupeř se nevzdával, dobře bránil a ve 13 minutě srovnal. My na to zareagovali dvěma góly, abychom uklidnili situaci. Jenomže v úvodu druhé části soupeř snížil na rozdíl gólu a poté jsme se hodně trápili. Soupeř příkladně bojoval a nebyl daleko k vyrovnání. Nakonec jsme dali pojistku my, když se v poslední minutě trefil Ševčík.

Do posledního zápasu jsme nastoupili bez Bačovského a Lukeštíka, kteří avizovali zraněnbí. Proti nám domácí Vítkovice

Amor Vyškov : KFV Roub Vítkovice    2 : 0   (0:0)

Branky : Palla, Chubirka

Celý úvodní poločas byl spíše svázaný taktikou. První šance byli na naší straně po 5 minutách hry. Vzápětí kontrovali domácí, ale také nedali a tak půle byla bez branek. V úvodu druhé části se trefil z trestného kopu Palla po faulu na Petlacha. Tato branka vyprovokovala domácí k tlaku. Získali převahu, několik slibných příležitostí, ale branku nedali. Po pěti minutách jsme hru vyrovnali a tlak domácích nebyl tak veliký. Dvě minuty před koncem byl vyloučen hráč domácích. My se snažili držet míč a nikam nespěchat. To se nám dařilo, i když někdy s námahou. V posledních vteřinách se trefil Vadym a  podtrhl naše vítězství.

Turnaj jsme vyhráli bez ztráty kytičky a obdrželi skutečně velké množství cen. Celkové naše skóre bylo 17:5.  Navíc se Vadym Chubirka stal nejlepším střelcem turnaje.

Sestava : Karabina, Šrámek - Galia,D.Forró,Palla,Lukeštík,M.Petlach,Ševčík,Chubirka,Bačovský, A.Forró