V Brně jsme opět padli

07.11.2014 22:06

Další výjezd do krajského města byl ve znamení souboje s neporaženým lídrem tabulky Agromeli Brno. Vedoucí celek tabuilky jsme chtěli potrápit a v koutku duše jsme pokukovali po nějakém tom bodíku, i když domácí zatím žádný neztratili. Z ideální sestavy vypadl zdravotně indisponovaný Pavel Tichý. Do brány se vrátil Karabina a stal se symbolem pro tento zápas.

Agromeli Brno : Amor Vyškov    4 : 3     (2:0)

Branky :  28´Lukeštík (Ševčík) 1:2,32´Galia (Lukeštík) 2:2, 39´Galia 3:4

Střely na branku : 29:13, fauly: 3:11, 0:2, 3:9 (domácí fauly až v poslední minutě a na půlící čáře)  žluté karty : Král,Lukeštík,Ševčík,Galia,Palla

Brankář Michal Karabina 25 zásahů z 28 střel, tj. úspěšnost 89,30 %

Sestava : Karabina - Král,Forró,M.Petlach,Palla - Galia,Lukeštík,Ševčík,Gremmel

Náš celek nevstoupil do zápasu zrovna šťastně. První střela na naší branku směřovala hned ve 14 vteřině a to jakoby domácí nakoplo. My se snažili bránit a zkoušeli vyrážet k brejkům. V ani jedné činnosti jsme nevynikali. Naše hra byla mdlá a plná nepřesností. Domácí byli dobře připraveni. Převyšovali nás v technice, přesnosti hry a nasazení. Již na konci 2 minuty jsme nepokryli jednoduchou rozehrávku autu a jeden z domácích hráčů mířil nad naší branku. Ve 3 minutě se přes Pallu uvolnil na hranici brankoviště domácí šutér  Outrata  , ale Karabina skvěle zasáhl a začal své galapředstavení. Na konci téže minuty domácí rozehráli roh, míč propadl na Outratu a ten ho uklidil pod břevno. My odpovídáme prvním náznakem šance, kdy Lukeštík zatáhne míč po autové lajně a nahrávku před opuštěnou branku promáchne Ševčík. To běží 4 minuta. Ovšem chvíli poté Karabina nepřesně vyhodí míč a přečíslení 3 na 2 zakončuje nekompromisně Outrata 2:0. Rychlé branky naší snahu ještě více otupily. Domácí jasně ovládají hru a my jsme na samém futsalovém dně. V 7 minutě může završit hattrick Outrata, když připraví o míč Ševčíka a zcela sám nevyzraje na Karabinu.V 9 minutě se přece jen probouzíme z latergie, když se za obranou domácích ocitl Ševčík, ale na domácího Sýkoru nevyzrál. V téže minutě je jeden z domácích hráčů sám před Karabinou, ale jeho střela se nevešla mezi tyče. V 10 minutě se uvolnil přes hráče Petlach a z mírného úhlu trefuje Sýkoru. Na počátku 13 minuty odstaví Lukeštíka jeden z domácích hráčů (zřejmě faul) a zcela osamocený běží na Karabinu, ale ten ho svým zákrokem paralyzuje. Převaha Agromeli je sice stálá, ale postupně se přece jen vracíme do hry. V 17 minutě nádherně z 12 metrlů střílí Lukeštík, ale domácí brankář je pozorný. V 18 minutě ztrácí míč v brankoviště Palla a opět zcela osamocený hráč domácích prohrává souboj s fantastickým Karabinou. v 19 minutě přichází střela ze šestky a po trase tyč, tyč, končí v náručí Karabiny. Ve 20 minutě můžeme udeřit my. Lukeštík s Králem jsou sami před Sýkorou, ale špatně si vymění míč a Král střílí vedle. V první části hry jsme toho moc nepředvedli. Hráli jsme příliš bojácně a nebýt famózního Karabiny, tak mohlo být o výsledku zápasu rozhodnuto.

V úvodu druhé části jsme si počínali aktivněji. Ve 22 minutě podnikneme rychlý výpad a  Gremmel svojí nahrávkou hledá Ševčíka, kterému míč ukopl jeden z bránícíh hráčů v době, když už mířil do odkryté branky. Ve 25 minutě zahraje Gremmel malou domů, ale dělovku domácího hráče chýtá Karabina. V čase 25:29 min. hledá Lukeštík na zadní Ševčíka, ale míč k němu nedoputuje. Ihned přichází brejk domácích a samostatný nájezd lapá opět Karabina. V čase 25:58 minut jde Král do souboje s domácím Procházkou a vypíchne mu míč do autu. Procházka však tuto situaci neunese a když Král odchází a je k němu otočen zády přichází úder do horní části těla. Sudí, pro tento zápas ho nazvěme Šalamoun, uděluje oběma žlutou kartu, i když faul Ondry Krále nepískal a ukázal aut. Tato situace odstartovala zápas ve velké emoční představení. Ve 27 minutě naběhne za obranu Ševčík, ale nezpracuje míč.V čase 27:15 min. tentokráte Ševčík za obranou míč zpracuje, ale skvěle zasáhl Sýkora. Ovšem v čase 27:43 min. se mění skóre. Ševčík předloží míč Lukeštíkovi a ten ho protlačí přes bránící hráče do sítě, 2:1. V čase 30:09 min. je stav akumulovaných faulů 0:5. I když o dvou z nich lze hodně diskutovat. V čase 30:33 min. přichází nádherný ťukes , který zakončuje Ševčík, ale opět přichází zákrok Sýkory. V čase 30:43 min. přichází to, co jsme při kurzu sudích čekali. Pískají šestý faul a co víc míč bude ve vzdálenosti 7 metrů. Karabina předvadí házenkářský zárkok a míč vykopává. My odpovídáme na přísný metr sudích, jak nejlépe to jde. Duo Lukeštík, Galia si vymění míč, Lukeštík ho naservíruje před branku Galiovi a ten pod nohami bránícího hráče srovnává. My jsme v laufu. Domácí se v této fázi zápasu nedostávají na dostřel naší branky.Když se tam však dostanou je zle. V čase 34:10 min. předvádí Karabina zákrok večera. Střelu ze šesti metrů vyrazí před sebe k nohám domácího hráče, který míč posílá pod břevno v době, kdy Karabina leží na zemi. Ten se však neskutečně vymrští a míč vyráží. Na konci 35 min.  Ševčík najde před brankou Pallu a ten trefuje brankáře domácích. V 36 minutě vybojuje Palla míč na hranici šestky a pohotově střílí těsně vedle branky. V čase 36:05 min. přichází další faul a desítka, kterou domácí proměňují. Bereme si time out a jdeme do powerr play. To však končí ihned po rozehrání ze středového kruhu, když míč odevzdáváme domácím a ti trefují prázdnou branku. Ještě chvíli zkoušíme tuto hru, která nám vůbec nejde. Do branky se vrací Karabiny. V čase 37:25 min. přichází další desítka, kterou likviduje Karabina. V čase 38:57 min. vykřesáváme naději na zvrat. Domácí brankář rozehraje na nohu Galii a ten z hranice desítky prostřeluje Sýkoru. Snažíme se o vyrovnání, ale sudí píská další faul. Desítku snad , ať domácí raději  nekopou. Proč? Protože opět neuspěli na Karabinovi v čase 39:31 min. Závěr si však domácí pohlídali.

Zápas jsme si prohráli bojácným výkonem v první části hry. Když jsme začali hrát aktivně a srovnali, tak začal úřadovat sudí a téměř každý náš kontakt s hráčem Agromeli pískal. Domácím nepískal nic, dokonce i hanlivé výrazy , které ho posílali k ženské části těla, kterou raději nebudeme jmenovat. Dokonce i posuzování stejného momentu jako je odkopnutí míče, v době, kdy je přerušená hra mělo dvojí metr. U nás žlutá i domácích nic. Nepředpokládáme však, jak je zvykem v krajinách moravských a českých, že by dostali špatnou známku. Faktem je , že některé situace jsme neunesli a to celkem zbytečně. Závěr je však jeden. Je třeba hrát celý zápas.