V Brně jsme opět nevyhráli

30.11.2014 08:04

V sobotní večer jsme strávili v bohunické hale. V této se nám vůbec nedaří a tak jsme si chtěli spravit chuť s posledním Nasanem. Ještě před zápasem jsme hlásili absenci tří hráčů. Tichý,Palla,Ševčík byli pro tento zápas mimo hru. K nim se ještě nečekaně přidal Karabina. O absenci Bačovského již nemá cenu psát. I domácí hlásili ztráty ve své sestavě a tak se bylo na co těšit.

Nasan Brno : Amor Vyškov      5 : 5     (2:0)

Branky: 22´Gremmel (Galia), 22´Chubirka (Galia), 23´Král (Gremmel), 29´vlastní (M.Petlach), 33´A.Forró (Galia,Chubirka)

Střely na branku : 16:25, fauly : 9:10  (3:4, 6:6), žluté karty : Chubirka, Gremmel, červená karta : 24´Gremmel

Brankář : Karel Šrámek 11 zásahů z 16 střel tj. 75 %

Sestava : Šrámek - Galia,Lukeštík,D.Forró, Gremmel  - M.Petlach,Král,Chubirka, A.Forró

Od úvodního hvizdu se na hřišti odehrávalo, co všichni čekali. Domácí zalezli na svoji polovinu a urputně bránili. Ve 49 vteřině zápasu zatáhl Lukeštík míč po levé straně, přešel přes všechny hráče, ale z úhlu brankáře domácích neprostřelil. To byla jediná šance v úvodní části. Pozorně bránící Nasan nám toho moc nedovolil. V čase 3:57 min. zahrává Galia trestný kop téměř z poloviny hřiště a jeho nástřel před branku jen těsně mine Petlach. V čase 4:09 min. zahrávají domácí rohový kop, který umě přesunou zprava do leva a osamocený hráč, nepříliš tvrdou střelou, která byla tečovaná, prostřeluje Šrámka, 1:0. Po brance jsme zvýšili naše útočné tažení. Jenomže většinou střílíme z větší vzdálenosti a nepřesně. Za zmínku stojí akce Krále, který si to  v 6 minutě namířil středem hřiště, ale brankář domácích míč vyrazil na roh. Z následného rohu střílí Král, ale souboj s brankářem prohrál. V 9 minutě si vymění míč Galia s Králem, ale opět zasahuje brankář Nasanu. V čase 9:44 min. Nasan zahrává roh a jeden z domácích hráčů proběhne mezi stojícími sloupy z našich hráčů a je to 2:0. Tato branka nám doslova paralyzovala a domácí mohou svůj náskok navýšit. Celkem třikrát se ocitnou sami před Šrámkem, ale buďto je Karel vychytá nebo míří vedle. My se vzpamatováváme až ve 14 minutě, kdy se na zadní tyči objevil Chubirka, ale zcela osamocen minul branku. V 16 minutě, po autu, střílí Král, ale jeho střela jen lízla boční tyč. V 17 minutě je sám na zadní tyči Chubirka, ale promáchl. V 18 minutě střílí Galia z hranice 7 metrů, ale minul branku. V 19 minutě přichází rychlý kontr domácích a osamoceného hráče vychytal Šrámek. Ve 20 minutě rozehrajeme skvěle trestný kop a Galia trefuje břevno, od něhož se míč odrazí na zem, ale rozhodčí rozpaží a branka není.

V druhé části hry přichází naše smršť. Během 57 vteřin zcela otáčíme vývoj zápasu. V čase 21:13 min. nastřelil Galia míč před branku, kde ho tečí posílá do sítě Gremmel. V čase 21:28 minut fauluje brankář jednoho z našich hráčů, který na něho běží sám v době, kdy chce míč poslat do prázdné. Za tento zákrok přichází jen žlutá. Ihned poté rozehrajeme trestný kop, kdy Galia našel na zadní Chubirku a ten srovnává. V čase 21:55 min. jde do sprch jeden z domácích hráčů a my hrajeme přesilovku. Tuto využíváme v čase 22:10 min. Autorem  branky je Král, kterého zcela osamoceného v šestce našel Gremmel. V čase 23:39 min. jde za faul na polovině soupeře pod sprchy Gremmel, který vid 2 žk. Domácí přesilovku nevyužijí, Měli jen jednu šanci v čase 24:44, kdy zcela osamocený hráč trefuje tyčku. V čase 28:24 min. zvyšujeme vedení. Petlach na hrušce hledal Krále a vracející se hráč domácích dopravil míč do vlastní branky. Dokonalý obrat. V čase 29:29 min. máme 5 faul. V čase 30:05 min. běžel Lukeštík nikým neatakován zcela sám na brankáře, ale ten ho vychytal. V 31 minutě podržel domácí hráč míč před naší šestkou, poslal náhru dovnitř brankoviště a jeho osamocený spoluhráč koriguje stav na 3:4. V čase 32:20 min. trefuje Adam Forró břevno, míč se odrazil na zem, ale rozhodčí opět branku našemu mužstvu nepřipisuje. V čase 32:52 min. si Galia vyměnil míč s Chubirkou, který našel v brankovišti Adama Forró a ten po zemi zvyšuje naše vedení na 3:5. Je to první ligová branka tohoto 15-ti letého hráče. Hru máme pod kontrolou až do času 35:10 min., kdy Galia lehkovážně ztratil míč na půlící čáře, a akci 3 na 1 zakončují domácí střelou do prázdné branky. V čase 35:20 min. jdou domácí do power play, kterou za 20 vteřin využívají střelou kapitána Rampuly z hranice 7 metrů. V čase 36:25 min. kope Galia 10 m kop, který pošle doprostřed branky a brankář chytá. V 38 min. se před brankou uvolňuje Galia, do jeho střely se položí domácí hráč a odražený míč může Galia poslat zpět do branky, jenomže ho odkopává do autu a nechává domácího hráče ošetřit. Pěkné gesto fair play. V 39 min. Petlach poslal míč Lukeštíkovi a ten z úhlu, i když v brankovišti, neprostřelil strážce domácí svatyně. V čase 38:33 min. kopou i domácí 10 m kop, ale Rampula ho poslal vedle. V poslední minutě máme enormní tlak. Domácí jen odkopávají míč ani se nesnaží útočit. Největší šanci měl Petlach, který se v brankovišti obtočil kolem svého strážce, ale brankář domácích míč reflexivně vyrazil nohou.Divácky atraktivní zápas, kdy se hrálo bez taktiky nahoru, dolů, končí dělbou bodů.

Slovo prezidenta

Každý kraj má své zvyky, které dodržuje. My máme ve zvyku prospat první poločas, kdy působíme netečně. V druhé části vždy výkon zdvihneme, ale to je většinou již pozdě. Tentokráte jsme zápas otočili, získali vedení, ale vlastní nekoncentrovaností a netaktickým vedením zápasu jsme nevyhráli. Těší mě, že trenér do mužstva zapracovává mladé hráče a branka benjamínka Adama Forró byla jistě odměna i pro něj. Teď jsou před námi tři týdny volna a pak poslední zápas s Bílovicemi, kde musíme udělat vše proto, abychom vyhráli a naše věrné diváky nezklamali.