V Brně jednoznačná výhra

26.09.2014 22:19

    K prvnímu zápasu nového ročníku jsme zajížděli do nedalekého Brna. proti nám stál celek Egretta Bílovice. Před zápasem byly karty rozdány takto.

V pátek večer odstartuje druholigová futsalová skupina Východ. Jeden z nováčků v soutěži Egretta Bílovice hostí Amor Vyškov. Uspěje favorit na půdě nováčka?

Egretta Bílovice – Amor Vyškov (pátek 19:15)

V prvním kole narazí Bílovice na dobře známého soupeře Amor Vyškov. „Do zápasu jdeme s úplně novým týmem, který se bude sehrávat, a proto bude úspěchem jakýkoliv bod. Pomoct by nám měl na hostování zapůjčený gólman David Kubica, reprezentant do 21 let, který nám na poslední chvíli vytrhl trn z paty, jelikož se nám zranili oba brankáři. Ještě nám budou chybět dvě posily, které zatím nemají vyřízené administrativní náležitosti. Celý tým se těší na historicky první start ve druhé lize," potvrdil trenér domácí Egretty Tomáš Zezulka.

Prezident vyškovského Amoru Antonín Petlach si je vědom síly svého mužstva, ale zároveň své svěřence nabádá, aby nováčka nepodcenili: „V prvním kole nás čeká ligový nováček Egretta Bílovice. I když celek skočil do druhé ligy z krajského přeboru, nelze ho podceňovat. Trenér Tomáš Zezulka je zárukou, že celek bude na soutěž dobře připraven, i když nás v přípravě pronásledovala zranění, měli bychom nastoupit s letními posilami Pallou, Králem a Karabinou s cílem bodovat. Pokud na marodce neskončí někdo další, měl by tento úkol být reálný."

Takto byla prezentována druholigová upoutávka. Nicméně ze slov prezidenta nebylo vše naplněno. Do sestavy nezásáhl zraněný Karabina a vzhledem k tomu, že Fiala musel do práce a v týdnu byl Kotuán puštěn na hostování do Pivovaru Vyškov, tak nastala otázka, kdo do branky? Náše barvy nezradil Karel Šrámek a tak si tento 38 letý veterán odbyl premiéru ve 2 lize.

 

Egretta Bílovice : SK Amor Vyškov        2 : 8     ( 0:5 )

Branky : Ševčík 3, Tichý , Chubirka, Král, Gremmel, Galia

Asistence : Gremmel 2, Král, Chubirka, Galia, Palla, Tichý

Střely na branku : 25 : 24, žluté karty : Palla, Galia

Brankář Karel Šrámek 23 zásahů z 25 střel tj. 92 %

Nejlepší hráč dle kanadského bodování : Milan Ševčík   3  (3+0)

 

Samotný zápas byl poprvé v historii 2 ligy přenášen on-line a to prostřednictvým portálu Onlajny.com. Takže skutečně nezávislý komentář najdete zde www.onlajny.com/match/index/date/2014-09-26/id/122407

Sice jsou tam malé nepřesnosti ve statistikách, ale jinak skvělá práce.

Slovo prezidenta :

    Utkání jsme, i přes personální problémy, zvládli.Upřimně bych chtěl poděkovat Karlovi Šrámkovi, který se až v pátek dozvěděl, že musí do branky a byl pohotově připraven. Jinak první půle byla jednoznačně v naší režii. Domácí jsme k ničemu nepustili a nebýt skvělého Kubici v brance skóre mohlo být ještě větší. V druhé části jsme začali velice dobře, ale místo další branky přišlo uspokojení. Domácí po vstřelené brance ožili, ale naštěstí jsme se vrátili k tomu, co fungovalo po celý zápas a závěr zkušeně pohlídali. V Brně jsme zaslouženě vyhráli a já doufám, že se nám začně vyprazdňovat marodka.