"Už bylo rozhodnuto, že půjdu do Pivecu", říká Tomáš Fialka

26.08.2016 10:15

     Příliš mladý na rozhovor, to jsme si říkali, když jsme kladli otázky teprve osmnáctiletému Tomáši Fialkovi. Na druhou stránku jsme se řídili heslem "mládí vpřed". Tak se stalo, že tento teenager nám odpověděl na tradičních dvanáct otázek. Je rozhodně , co číst. Hlavně, jak se dostal k futsalu. 

1. Představ se ve zkratce naším fanouškům.

Je mi 18.let, futsal hraji ani ne jednu sezónu. Začal jsem v půlce minulé, hraji i velký fotbal za MFK Vyškov, student gymnázia.

2. Jaká byly tvoje první zkušenost s futsalem?

Jednou když jsme měli takovou menší sešlost s kamarády v Brně a trochu se pilo, tak jsme ráno s jemným drakem vzali sálovky a šli na nábor Tanga.

3. Napadlo tě někdy, že budeš součástí tohoto týmu?

Popravdě, ani ne. Už bylo téměř rozhodnuto, že půjdu do Pivecu, ale jednou jsem se bavil s Jarou Grimem a ten mi říká ať dojdu na trénink Amoru. Tak sem se druhý den dostavil a už to bylo. El Presidento od té doby začal řešit přestup z Tanga.

4. Co tě napadne, když se řekne, teď už, Amor Lazor Vyškov? 

Plná hala na domácí zápasy. Podle mého nejlepší atmosféra v celé 2.lize. Skvělý fanoušci v čele se Sparťanem, návrat Galise na trenérskou pozici. Je toho moc, ale tohle bylo to první, co mě napadlo v první chvíli.

5. Kdy jsi začal vnímat, že se tento tým na Vyškovsku objevil?

Když mi bylo tak 13-14, chodili jsme s klukama na Pivec, který hrává Divizi a Amor postoupil z kraje. Tak se setkávali v hale na Purkyňce.

6. Jaké jsou tvé futsalove cíle?

Je těžké mluvit o cílech když s futsalem teprve pomalu začínám a rozkoukávám se. Zatím můj futsalový cíl bude skončit v druhé lize na bedně, tudíž do 3. místa.

7. Co říkáš na to, jak se zatím nový tým prezentuje? Myslím v rámci marketingu. 

Podle mého to funguje na 100% jak má. Dostáváme se více do povědomí lidí na Vyškovsku, už párkrát se mi stalo, že jsem jen tak zaslechl, jak se lidé baví o videu Vejdyho ��, kdy jeho točení kolem míče rozesmálo snad každého ( www.facebook.com/skamorlazorvyskov/videos) , ale zase by to nikdo nemohl vidět nebo bavit se o tom kdyby náš marketing a propagace klubu nebyla na dobré úrovni. 

8. Jak se těšíš na trenéra? Budí v tobě dostatečný respekt?

Těším se na něj moc, zkušenosti, které má Galis, mě asi ve Vyškově a okolí, ohledně futsalu, nikdo nemůže nabídnout. Můj respekt si Galis získal hned, jak promluvil, je to typický trenér který dokáže udělat srandu, ale v rámci možností. Takové trenéry já mám strašně rád a na jeho tréninky se těším víc jak kdy jindy. 

9. Co tě nejvíce motivuje?

Nedokážu říct, asi možnost hrát druhou nejvyšší soutěž, která je tady v Česku možná.

10. Na co se nejvíce těšíš?

Na neuvěřitelnou atmosféru při domácích zápasech v naší hale na Purkyňce. 

11. Jaké máš předsevzetí do nové sezóny?

Do nové sezóny předsevzetí? Netuším, asi oproti minulé kdy jsem s futsalem teprve začínal a učil se nějaké základní rotace, signály, tak asi přesvědčit trenéra pro větší možnosti hrát. A to je samozřejmě jen a jen na mě jestli mu ukáži, zda na to mám či ne, uvidíme.

12. Teď nalákej diváky, jak nejlépe umíš. 

     Nalákat je asi už víc nejde. Loni jsme viděli, že naše domácí zápasy s velkými soupeři jako byl Banik či Jeseník byla hala narvaná, že se nedalo hnout, takže bych byl strašně rád kdyby tohle pokračovalo i v nové sezóně a diváci chodili na nás na Amor Lazor dále ve velkém počtu.

     Hlavně bych je chtěl pozvat na zápas s Plzní. Odehraje se v sobotu 3.9. Plzeň hraje nejvyšší soutěž, a mimo jiné tam přestoupil Václav Kubíček, který u nás bude trénovat mládež.

Tomášovi přejeme, aby přesbvědčil dalšího Tomáše (pozn. trénra Tomáše Galiu) o svých futsalových kvalitích a na druholigové palubovce se objevoval častěji.