S Volfířovem výhra

02.11.2014 08:49

Do Vyškova zavítal v sobotní podvečer celek z jižních Čech s neuvěřitelnou ofenzivní silou. Již před zápasem bylo avizováno, že tentokráteb padne hodně branek. Vše se do puntíku splnilo. Škoda jen nejnižší návštěvnosti za našeho účinkování ve 2 lize. Když jsme zjišťovali proč tomu tak bylo, tzak jsme zjistili, že spousta lidí si spletla náš zápas se špílem Pivovaru a do haly zamířila již v pátek. Musíme tedy více zapracovat na spolupráci s médii.

Amor Vyškov : Sistemo Volfířov    10 : 5    (3:2)

Branky: Galia 3, Ševčík 3, Král 2, Lukeštík, Tichý

Asistence : Ševčík 3, Tichý 2, M.Petlach, Galia

Střely na branku :   18: 25, Fauly : 8:1

Brankář Karel Šrámek 20 zásahů z 25 střel tj. 80 %

Po debaklu v Brně udělalo naše mužstvo vše pro výhru. Nejenže v týdnu dobře potrénovalo, ale začala se vylidňovat i marodka. Navíc se v roli asistenta trenéra představil ligový hráč Honza Homola. Největší trable nám dělal post brankáře, kde opět zaskočil veterán a ikona béčka Karel Šrámek a stal se rozdílovým hráčem zápasu. Hosté nastoupili s dvěma nejlepšími střelci soutěže s Jindrou a Štolbou.

Hosté začali velice aktivně a již po po 15 vteřinách si připsal první zákrok Šrámek. Doslova kvapíkové tempo zvolil Volfířov. My jsme tahali za kratší provaz a nevěděli kam dřív. Pohyb soupeře, jeho rychlost a individuální technika nám dělala veliké problémy. Střelbou směrem k naší brance vůbec nešetřili. Na počátku 4 minuty se skvěle uvolnil Janák, ale zcela osamocen minul Šrámkovu branku. My se poprvé připomněli v 5 minutě, kdy Ševčík nastřelil míč na branku a jeden z hráčů soupeře ho nepříjemně tečoval, ale skvěle zasáhl Plachý. Vzápětí šli hosté do vedení, když se téměř od autové čáry trefil Štolba. Palební pozici mu připravil Janák. Hosté dál pokračovali ve vražedném tempu. My se začali postupně aklimatizovat. První náznak větší příležitosti přišel v 9 minutě, kdy Galia našel na  zadní tyči zcela osamoceného Ševčíka, kterému se míč zamotal mezi nohy. V 11 minutě se zcela sám na Šrámka řítil Janák, ale zakonči nepřesně. Ve 12 minutě zahrávali hosté rohový kop tak nepřesně, že se trojice našich hráčů řítila  na jednoho obránce hostů a po dokonalé rozborce zakončoval do prázdné Tomáš Galia. Pro hosty, vzhledem k vývoji zápasu, šok. Ve 14 minutě poslal Ševčík do sóla Galiu a ten se nádherně trefil k tyči, 2:1. O minutu později poslal oblouček Tichý na Lukeštíka, který míč zasekl a krásně se trefil do šibenice, 3:1. Volfířov se vrátil do zápasu v 16 minutě, když Točík přiťukl, na šestce, míč Štolbovi a ten prostřelil Šrámka. V 19 minutě vybojoval míč Ševčík a běžel sám na Plachého, ale ten ho vychytal.

Ve 41 vteřině  druhé části hry chyboval Tichý a na Šrámka se řítil hostující Janák, ale na našeho brankáře nevyzrál. Předtím ještě Šrámek skvěle zasáhl po střele hostujícího hráče z hranice brankoviště. Ve 24 minutě sklepl míč Petlach Královi a ten propálil Plachého. Odpověď přišla bleskově, když si Balík vyvezl míč na hranici desítky a trefil se k tyči, 4:3. Ve 27 minutě si naběhl na rohový kop mezi naše hráče Jindra a nebezpečně tečoval míč těsně vedle brány. O chvíli později poslal Štolba míč do tyče. Ve 28 minutě je srovnáno, když naše obrana zapomněla na Kněžínka. Začíná se od znovu. Čekání na braku utnul Tichý, kterého uvolnil Ševčík v 31 minutě a ten se trefil pod břevno. Tato branka odstartovala střelecké hody. Ve 32 minutě srovnává osamocený Kněžínek. Ihned si vedení bereme zpět, když se krásnou střelkou prosadil Král. O pár vteřin později našel nahrávkou Tichý Ševčíka a ten se nemýlil. To vše stále ve 32 minutě a my jdeme do vedení 7:5. Ve 33 minutě náskok zvyšujeme, když Galia důsledně sledoval míč a dokázal ho dorazit  do branky po křižní střele Ševčíka. Tři branky za necelou minutu nám dali pohodlný náskok 8:5. V čase 35:33 min. sahají hosté ke hře bez brankáře. V této roli se představuje hostující šutér Jindra. Sistemo drží míč a snaží se kombinovat. Jenomže jejich nahrávku vystihne Ševčík a posílá míč přes celé do prázdné branky. Hosté i nadále pokračují v power play. Ve 38 minutě máme 5 faul a hosté žádný. Volfířov se snaží něco vymyslet, ale nejde mu to. Jejich zmar dovršuje ve 39 minutě opět Ševčík střelou do prázdné branky. Zbytek zápasu se, i přes snahu hostů, nic neudálo.

Zápas se hrál ve velkém tempu. Hosté vynikali rychlostí, dynamikou. Zpočátku nám dělali obrovské problémy a jen skvělý Šrámek nás držel nad vodou a byl skutečně rozdílový hráč. Naše výhra je nakonec vysoká, ale na palubovce to tak nevypadalo.

Slovo prezidenta

Dnes jsme potřebovali vyhrát, aby se mužstvo konečně psychicky zvedlo. Volfířov nám tuto roli vůbec neusnadnil.Hrál skvěle a má ve svém středu super individuality. My jsme zpočátku tahali za kratší provaz, ale skvělý Šrámek nás držel nad vodou. I když se nám herně nedařilo, tak jsme ještě do půlky dokázali získat vedení na naší stranu. V druhé části to bylo jako na houpačce. O vítězství jsme prakticky rozhodli ve 32 minutě, kdy jsme Volfířovu nasázeli tři branky a dostali se do veliké pohody. Věřím, že tato se přenese i do dalších zápasů.