S lídrem jsme padli

01.03.2015 11:03

Prognózy před zápasem se potvrdily a nám skutečně chyběli čtyři hráči, jak bylo dopředu avizováno. Jenomže jejich složení bylo trochu jiné. K Chubirkovi, Gremmelovi a Královi totiž přibyl Tomáš Galia. Jeho zkušenosti notně absentovaly, ale na druhou stránku dravé mladí dostalo jednoznačně přednost.

Amor Vyškov : Agromelii Brno  4 : 7    ( 1:4 )

Branky : 2 Lukeštík, Bačovský, Tichý

Asistence : Palla, Tichý, Bačovský

Střely na branku :  19:28,fauly :  žluté karty : Karabina

Brankář Michal Karabina 21 zásahů z 28 střel tj. 75 %

Sestava : Karabina - Galia,Tichý,Lukeštík,Petlach,, Ševčík,Palla,A.Forró,D.Forró, Bačovský

Úvod zápasu byl jako z futsalové učebnice. Míč jsme drželi na noze a Agromeli pevně přikovali na jeho polovinu. Na první branku jsme nemuseli dlouho čekat. Již ve 37 vteřině šel do souboje Adam Forró s brankářem Kubicou a znepříjemnil mu práci tak, že míč vyrazil jen před sebe a dobíhající Lukeštík ho napálil pod břevno. Jenomže místo pohody a klidu jsme přenechali iniciativu hostům.  Ti nás na konci 3 minuty potrestali. Jeden z jejich hráčů se postavil k autovému kopu, který napálil na branku. Do trajektorie dráhy letu míče se postavil Kuldan jenž míč nepatrně tečoval a bylo srovnáno. Hosté ožili a tlačili se na naší polovinu. Hráli velice jednoduše a účelně. Jenomže my jsme pozorně bránili a tak až na několik zákroků Karabiny se nedostali do větší šance. Jenomže v 7 minutě vyrobil hrubku na půli hřiště Tichý, který se snažil míčem nastřelit protihráče a získat aut, jenomže to udělal tak nešťastně, že se záhy řítili dva hráči soupeře na Karabinu a pro Kuldana nebyl problém míč dopravit do branky. Hosté ještě více ožili a ovládli hru. My se bránili a vyráželi k občasným protiútokům.  Z tohoto scénáře vybočila tyčka Veselovského z úctyhodné dálky. Další šance hasil Karabina. V 16 minutě se opět změnilo skóre. Nejprve v dobré pozici přestřelil Daniel Forró branku, aby vzápětí tečovaná střela se obloučkem přehoupla přes Karabinu a na brakové čáře uplatnil důraz Nosko a hosté vedli 1:3. My mohli korigovat v 18 minutě, kdy získal Ševčík míč a chtěl nahrát Petlachovi, který stál sám před opuštěnou brankou, ale udělal to nepřesně a my se nemohli radovat. V závěru půle se nejprve v šanci ocitl Lukeštík, ale zakončil velice slabě, aby vzápětí zcela osamocený Kuldan nepřelstil Karabinu. V čase 19:44 min. jsme zahrávali roh, tak nešťastně, že se do sóla dostal Mykyska a bylo to 1:4.

V úvodu druhé části jsme byli lepší my. Po náznaku několika šancí, kdy tu největší 3 na 2 končí nepřesnou nahrávkou jsme udeřili. V čase 21:01 min. našel Tichý rozběhnutého Bačovského, který utekl podél autové čáry a střelou na protilehlou tyč překonal Kubicu. V tuto chvíli jsme byli jen kousek od změny vývoje zápasu. Jenomže kontaktní branku jsme nedali. Naopak po chybě Lukeštíka se před Karabinou zjevil Nosko, ale jeho lob skončil na tyči. V čase 24:50 min. obral Bačovský Micu a sám před Kubicou ho nedokázal překonat. Brankář hostů míč vytěsnil na roh. V čase 25:58 min. je Nosko sám před Karabinou, ale ten jeho kličku vystihl. V čase 26:16 min. nečekaně vystřelil téměř z poloviny hřiště Matyska a míč končí v síti naší branky, 2:5. V čase 26:54 min. předvedou hosté akci z futsalové učebnice, kdy hráč na hrušce sklepne míč a střela Kuldana končí v síti 2:6. Vypadá to zle! Jenomže my zbraně neskládáme. V čase 29:15 min. korigujeme výsledek. Po obrovské šanci hostů se k míči dostává Lukeštík, který si položí na zem obránce a střelou mezi nohy překonává Kubicu. Ve 32 minutě posílá 10 metrový kop Mica vedle a chvíli poté je za druhou žlutou vyloučen Procházka. Přesilovku využíváme za 31 vteřin. V čase 32:26 min., kdy Bačovský přistrčil míč Tichému a ten prostřelil vše, co měl před sebou. Stav 4:6. V čase 33:31 min. mohlo být lépe, kdyby osamocený Ševčík střelou z pozice desítky lépe zamířil a nenechal vyniknout Kubicu. Ve 35 minutě. se individuálně prosadil Kuldan přes naše dva hráče a trefil se k tyči, stav 4:7. V čase 36:15 min. jdeme do power play. Do hry na pozice brankáře nastupuje , ne zcela zdravý, Galia. Power play hrajeme dobře. Hosty po většinu času držíme na jejich polovině. V šanci se dvakráte ocitl Galia, jednou Bačovský, ale neprostřelili Kubicu. Petlach nastřelil břevno. Dělali jsme vše pro korigování výsledku, ale střelecky jsme se již neprosadili.

Slovo prezidenta

Vstřelili jsme rychle branku, ale poté jsme hloupě inkasovali po autovém kopu. Jsem přesvědčen, že kdybychom déle drželi vedení, tak bychom soupeře znervózněli a mohlo to být větší drama.   Po vyrovnání hosté ovládli hru a nás srážely individuální chyby. V druhé části jsme se herně zdvihli, bojovali a dělali vše pro zisk bodu. Agromeli však vždy dokázalo udeřit v pravou chvíli a nedovolilo se nám přiblížit na rozdíl branky. Za druhou část musím mužstvo pochválit. S věkovým průměrem 23 let jsme nesložili zbraně a do konce zápasu se bylo na co dívat.