První přátelák vyšel na jedničku

25.08.2016 07:01

K prvnímu přípravnému zápasu jsme zajížděli do Hustopečí, kde jsme se utkali s místním Agrotecem, který byl ještě loni účastník divize. Dvě čtveřice a dva brankáři měly roztočit zápasová kola nově vzniklého týmu a nastartovat jeho historii. Do zápasu jsme nastoupili s Kotulánem v brance a čtveřice tvořili Tichý-Flachs-Ševčík-Bačovský a Gottvald-A.Forró-Chubirka-Fialka.

Agrotec Hustopeče : Amor Lazor Vyškov             0 : 8      (0:3)

Branky : Ševčík 2, A.Forró 2, Chubirka, Gottvald, Bačovský, Fialka

Asistence : Chubirka 3, Bačovský, Fialka, Ševčík, Tichý

Sestava : Kotulán,Kostelka - Tichý-Flachs-Ševčík-Bačovský - Gottvald-A.Forró-Chubirka-Fialka.

Na první branku jsme čekali až do 9 minuty, kdy se trefil Adam Forró. Tento skvěle presoval a hráč soupeře při odkopu trefil jeho nohu a od ní putoval míč do sítě. Tento sedmnáctiletý mladík se tedy zapsal do klubové historie jako první střelec.  V zápase jsme byli aktivnější a své vedení zvýšili ve 14 minutě, kdy se z poměrně velké dálky trefil další mladík a to osmnáctiletý Tomáš Fialka. Poté jsme se zatáhli do obrany a nechali tvořit soupeře, ale co prošlo, lapil Honza Kotulán. Tečku za první půli udělal kanonýr Ševčík, který využil přečíslení 3 na 1 koncovkou do prázdné branky.

V druhé části se v brance objevil Ondřej Kostelka, což byla jediná změna v našem rozestavení. Ve 30 minutě zvýšil naše vedení střelou pod víko zcela osamocený Vadym Chubirka. Poté jsme i nadále kontrolovali hru a i když se soupeř dostal do nebezpečné blízkosti naší branky, tak neuspěl i díky Kostelkovy v bráně. S postupem času jsme dokázali zvyšovat naše vedení, když se trefili Gottvald, Bačovský a opět Forró se Ševčíkem. Dokráčeli jsme tak k pohodovému vítězství 8:0, které jistě potěší, ale nelze ho přeceňovat. Již příští týden na nás čekají dva ligisti a to RK Helas Brno a poté doma Interobal Plzeň, kteří nám nastaví měřítko naší výkonnosti.