Před zápasem s Volfířovem

31.10.2014 18:42

Již zítra sehrajeme druhý domácí zápas s "Bombarďáky" z Volfířova. Jaké jsou předzápasové prognózy? Co lze od zápasu očekávat?

Tomáš Galia, trenér Amoru Vyškov: „Po dvou porážkách v řadě máme jasný úkol a to doma tříbodový zisk. Věřím, že facka, co přišla s Vlky, nám dostatečně pomohla a ukázala, že zápas bez stoprocentního nasazení nejde odehrát. Budeme tak chtít odčinit mizerný výkon z posledního utkání. Zápas rozhodně nebude jednoduchý a to ze dvou pohledů, naše psychika a herní styl soupeře. Pevně věřím, že jsme se v týdnu dostatečně připravili, otřepali a doma odčiníme ostudnou porážku."

Co lze očekávat od soupeře?

Sistemo je ofenzívně laděné mužstvo. Tým v loňské sezóně táhl kanonýr Tadeáš Jindra. V letošní sezóně se k němu přidal i Robin Štolba. Oba vedou střeleckou tabulku 2 ligy východ. Jindra se trefil 11x a Štolba 10x v 5 zápasech. Nelze předpokládat, že v tomto zápase tomu bude jinak. Ofenzíva je jejich silná stránka a takto to bude i ve Vyškově. To, že celek má potenciál a sílu se přesvědčila i pražská Sparta v osmifinále poháru. Sistemo vedlo 2:0 a nadšení diváci ho hnali na zteč sparťanské branky. Jenomže Sparta využila zkušenosti z první ligy a do půle otočila na 2:5. Ale pozor, ve hře Volfířov nepřehrála! Jak řekl hrající trenér Sparty Frič : " Všiml jsem si dvou hráčů, kteří by mohli bez problémů naskočit do první ligy." Tato poklona nebyla jen diplomatická. Takže v sobotní večer lze očekávat ofenzivní smršť Volfířova. 

Co připraví náš celek?

Především bojovnost a nasazení. Po debaklu s ŽV Brno musíme vyrukovat s těmito zbraněmi. Překonat Volfířov bude veliký oříšek, ale nám nezbývá nic jiného než se o to pokusit. Nám to dopředu zatím moc nejde a tak se asi spolehneme na dobrou obranu. V každém případě budeme doufat, že střelecké kopačky opráší Milan Ševčík a najde k sobě schopného sparing partnera.Jinak by až na dvě vyjímky (Bačovský,Gremmel) měla být sestava kompletní. Velkým mínusem bude neúčast obou brankářů. Na post mezi tyčemi, tak bude muset naskočit Karel Šrámek z béčka.