"Po sloučení jsem volal delší dobu", říká Milan Ševčík

15.08.2016 08:14

  V Amoru patřil k inventářům. V nově vzniklém celku je, ale nováčkem. Dvojnásobný nejlepší střelec druhé ligy je na rozhovoru zvyklý. Dostal řadu otázek od novinářů, kamarádů a našeho webu. Na situaci před novou sezónou, co říká sloučení, a další věci jsme se zeptali Milana Ševčíka.

Jaká byla tvoje reakce, když jsi zjistil, že se Amor spojí s Lazorem?

Po sloučení týmu z Vyškova jsem volal už delší dobu. Vím, že v minulosti nějaké jednání neúspěšně proběhla, takže za spojení jsem rád. Přijdou noví hráči, vznikne konkurence a dodá to nový impuls. Futsalu ve Vyškově to jen prospěje.

Myslíš, že se v nově sestaveném týmu prosadíš?

Těžko říct, přijde staronový trenér. Sloučením přijdou noví hráči a každý začíná od nuly. S Lazoru jsou hráči individuálně velice šikovní, a pokud se naučí futsalové věci, tak můžou patřit k tahounům družstva. Možná přijde ještě někdo z venku, takže konkurence bude doufám veliká. Já jsem za to rád, jen tak nás to může posunout dál. A když se neprosadím do áčka, tak budu chodit s chutí za béčko.

Co se ti vybaví, když se řekne futsal?

Sobota v 9:00 hod. na pískáču (pozn.legendární pískové hřiště ve vyškovském parku), to byly moje začátky. Jinak bych určitě mladým klukům tento sport doporučil, a dal bych radu, aby neposlouchali řeči rádoby fotbalových trenérů, že při futsale získají špatné návyky. 

Na které příčce vidíš svůj tým na konci sezóny?

Těžko říct, je před sezonou a ještě jsme se neviděli. Navíc přijde hodně nových hráčů a uvidíme za jak dlouho a jak si to sedne. Navíc nový ročník druhé ligy bude nesmírně vyrovnaný. V každém případě bychom měli bojovat opět o bednu a moje přání je Jeseník v boji o titul. 

Jakou pozici zastává dnes už Amor Lazor na Vyškovsku?

Nejlepší a nejúspěšnější futsalový klub na okrese. Nejnavštěvovanější halový sport na Vyškovsku.

Kdy ses rozhodl, že se budeš futsalu věnovat?

Futsal (dříve na okrese pod názvem malá kopaná jsem začínal hrát ve 14 letech, kdy mě brácha brával za Budvarku, když jich bylo málo). To se hrávalo ještě na písku. Pak jsem to přes VHP Ivanovice vzal do Amoru, kde jsem začal hrávat vyšší soutěže. 

Co říkáš na to, jak zatím pracuje marketingová sekce? Máme nové logo a chystá se spousta dalších věcí.

Amor má dlouhodobě nadstandardní marketingovou propagaci v tomto směru by se mohli ligové mančafty od Amoru učit. Nové logo je krásné, doufám, že se povedou webovky a další věci. Teď nezbývá než, abychom to podpořili kvalitními výkony na hřišti, protože to jsou spojené nádoby. 

Jaký je tvůj futsalový (sportovní) sen?¨

Vyhrát druhou ligu a zahrát si nejvyšší soutěž v nově slibované vyškovské hale, to by byl pěkný konec kariéry....

Za který tým by sis nejraději zahrál 1. ligu?

 Ono to zůstane spíš u toho snu, ale samozřejmě za Amor Lazor Vyškov. Nebo v září za partnerský klub Plzně. Já bych jim to kazil a tím vlastně pomohl Vyškovu a zabil bych dvě mouchy jednou ranou :o).

Co považuješ za svůj největší úspěch?

Posledních pět let máme v Amoru úspěšných. Postupy z kraje až do druhé ligy, vítězi Jihomoravského poháru, divácké rekordy, podpora nadace Modrý hroch a další. Ale ten největší asi první rok v druhé lize, kdy se nám spousta lidí smála, co tam budeme dělat, a nepřála nám to, a my jim vytřeli zrak. Individuální úspěchy, dvakrát nejlepší střelec druhé ligy.

Začátkem září vás čeká přípravný zápas s vaším přátelským týmem z Plzně. Těšíš se na tento zápas? Myslíš, že zaplníte halu?

Na zápas se těším moc, přece jenom člověk proti Plzni nehraje každý den. Doufám, že diváci využijí šanci vidět ligový tým z Čech a halu zaplní. Byla by škoda takový zápas hrát v poloprázdné hale.

Na co bys nalákal fanoušky?

Především bych chtěl poděkovat fanouškům, že na nás chodí v hojném počtu. Doufám, že zůstanou věrní a pomůžou nám opět vytvořit domácí neporazitelnou tvrz. Kromě kvalitního futsalu bych je nalákal na impulsivního trenéra, jak bude běhat za čarou, víc než někteří hráči. A můžete se mezi sebou vsázet, jak dlouho to vydrží, než se z něj stane hrající trenér:o))))

Doufejme, že humor Milana nepřejde ani v nové sezóně a bude dále sázet branky do sítě soupeřů..