Ostravský obrat

19.10.2014 13:49

Na první domácí zápas v letošní sezóně jsme se těšili. Do hry bylo připraveno deset hráčů a dva brankáři. Rozhodně jsme nechtěli zklamat diváky. S Ostravou jsme ještě nevyhráli a i to byl veliký motiv proč nezklamat. Naopak hosté se v letošní sezóně rozjíždí pomaleji a na svém kontě měli tři jedničky. Tedy jednu výhru, jednu remízu, jednu porážku.Sobotní večer měl také naznačit, kdo z mužstev se usadí na průběžném třetím místě.

Amor Vyškov  : VŠB Ostrava           2 : 4      (2:0)

Branky : 13 min. Galia (Palla), 19 min.Ševčík - Kapsa 2, Kalmus, Manďák

Fauly :  7: 4, střely na branku : 13 : 20, žlutá karta : Galia

Brankář Michal Karabina 17 zásahů z 20 střel tj. 85 %

Sestava : Karabina (Fiala) - Lukeštík,Galia,Tichý,Ševčík - Chubirka,Palla,Král

Naše trampoty začaly před zápasem. Lze to shrnout do jediného slova zranění. To z velkého fotbalu vyřadilo Ondřeje Bačovského. Ačkoliv byl na lavičce, do zápasu nezasáhl. Se zraněním naopak hráli Palla a Král. Florbalové povinnosti nepustily Jakuba Gremmela. Tak se stalo, že k zápasu byla připravena jen sedmička hráčů do pole, když těch skutečně zdravých bylo pouze pět. I tak jsme byli odhodlaní bodovat. Hosté vyrukovali se čtveřicí Manďák,Fajkus,Polášek,Maleňák a začali ve svižném tempu. Po palubovce doslova létali. My jsme se snažili oplácet stejnou mincí a tak se hrál svižný futsal. Na počátku 2 minuty se zleva řítil na Karabinu hráč soupeře, ale náš brankář včasným vyběhnutím a pádem pod nohy šanci zmařil.  V 5 minutě si rychlý průnik připsal hostující Manďák, ale Karabina byl opět na místě. V 6 minutě jsme kontrovali my, když Chubirka vypíchl míč a sám běžel na Myšáka, který jeho střelu vyrazil. V 7 minutě předvedli hosté dokonalý ťukes, kdy se na zadní tyči ocitl osamocený Veselý, ale minul odkrytou branku. V 10 minutě našel Galia za obranou Ševčíka a ten z mírného úhlu minul branku hostů. Na počátku 12 minuty našel Palla, který rozehrál roh Galii a ten přízemní střelou rozvlnil síť hostující branky. V téže minutě skvěle zasáhl Karabina proti osamocenému hráči. Vzápětí je osamocený Lukeštík před Myšákem, ale také neuspěl. Ve 13 minutě vidíme rychlý průnik jednoho z hráčů VŠB, ale míč poslal do boční sítě. V 15 minutě se prosadil přes hostujícího obránce Ševčík a míč směřující do branky zastavil hráč soupeře. V 16 minutě jsme vybojovali na soupeřově polovině míč a osamocený Lukeštík nevyzrál na Myšáka. V téže minutě zasahuje skvěle Karabina proti tečované střele. V 17 minutě se krásně individuálně prosadil Palla, když sebral míč na naší polovině a dostal se až před brankáře hostů, který ho, ale vychytal. Potlesk byl na místě. V 18 minutě si hosté berou time out a jdou do power play. V 19 minutě posílá Ševčík míč do opuštěné brány a je to 2:0.

Do první šance v druhé části hry se dostal Ševčík, kterého na zadní našel Tichý, ale Ševčík míří nepřesně. Ve 24 min. zahráváme malou domů a přichází trestný kop. Kapsa ho zakončuje a Karabina vytěsňuje na roh. V 25 minutě zatáhl Lukeštík míč po lajně a před brankou našel Ševčíka, jehož střela mířící do opuštěné branky byla zachycena protihráčem. Škoda! Ve 28 minutě vypíchl na naší polovině míč Kalmus a prostřeluje Karabinu, 2:1. Tato branka vlila novou energii do žil soupeře. Tempo totiž již nebylo tak vražedné. Ve 29 minutě pronikl po lajně Kapsa a prostřeluje Karbinu, stav 2:2. Těžké K.O. pro náš celek. Ve 31 minutě se individuálně prosazuje Tichý, ale jeho střelu chytá Myška. Ve 32 minutě předvádí individuální akci Kapsa, který tvrdě zakončuje zcela osamocen, ale skvělý zákrok vytáhl Karabina. Ve 32 minutě sehrajeme hezkou akci po ose Galia, Lukeštík, Tichý. Jenomže Tichý sám na zadní tyči trefuje boční síť. Obrovská šance hostů přichází ve 34 minutě, kdy zcela osamocen Veselý nedokázal trefit míč před odkrytou brankou. Ve 35 minutě najde Maleňák milimetrově přesnou nahrávkou Kapsu, který v brankovišti míč lehce tečuje, a hosté jdou do vedení. V čase 35:29 min. jdeme do power play. Míč držíme na našich nohách, dobře kombinujeme.  První šance přichází na počátku 38 min., kdy po střele, která je dvakrát tečovaná zasahuje Myška. V čase 38:32 min. přichází naše rychlá kombinace a náběh Galii, které v brankovišti jen o milmetry minul míč. V čase 39:18 min. Galia na pozici brankáře špatně vyhodil míč a pro hostujícího Manďáka nebyl problém skórovat. Zbytek času jsme dohráli na soupeřově polovině. Power play jsme nehráli špatně, hostům nedali příležitost ke skórování. Ta přišla až po nepřesném výhozu. Je škoda, že jsme při této herní činnosti nedokázali skórovat.

Početné divácké návštěvě moc děkujeme za přízeň a věříme, že v dalším zápase na domácí půdě budeme společně slavit bodový zisky.

Slovo prezidenta

Když jsem viděl, jak se nám rozpadá sestava, neměl jsem z toho dobrý pocit. Nicméně kluci na palubovce bojovali. Ostrava hrála hodně fyzicky náročný futsal, který jsme akceptovali. Zápas se lámal ve druhém poločase, kde jsme v rychlém sledu inkasovali dvě branky v době, kdy soupeř již tak nebezpečný nebyl. Tyto góly ho postavili na nohy a poté jsme již fyzicky nestačili. Sice jsme dělali vše proto, abychom zápas zvrátili, ale skutečně to nešlo. Za bojovnost patří všem poděkování.