Na jihu Čech nám pšenka nekvetla

14.02.2015 10:23

Cestu za třemi body nám zkřížili borci z Volfířova.  Na zápas jsme se připravovali a to hlavně na malou halu. Naší radost kalil pohled na sestavu, neboť pouhé dva zápasy jsme se mohli radovat z kompletního složení. V Dačicích chyběla hned čtveřice hráčů a to nemocní Dan Forró, Vadym Chubirka a Tomáš Galia. Dále distancovaný Ondřej Bačovský. I tak jsme chtěli navázat na vítěznou vlnu, která čítala 5 zápasů bez porážky.

Sistemo Volfířov : Amor Vyškov  6 : 3    ( 5:1 )

Branky : Ševčík, Gemmel, Petlach

Asistence :, Král, Ševčík, Gremměl

Střely na branku : 27 : 22  fauly : 7:7. žluté karty : Král, Tichý

Brankář Michal Karabina 14 zásahů z 19 střel tj. 72,10 %

Martin Paštěka     7 zásahů z 8 střel tj. 87,50 %

Sestava : Karabina, Paštěka - Galia,Tichý,Lukeštík,Gremmel,Petlach,Král, Ševčík,Palla,A.Forró

Naši hráči jakoby veškerá předsevzetí nechali v kabině anebo je šokoval pohled na maličkou tělocvičnu dačické střední školy. Ať to bylo cokoliv, tak rozdíl mezi námi a domácími byl propastný. My začali velice mdle a nepřesně. Domácí po palubovce doslova létali a to byl hlavní rozdíl.  Hned v úvodu zasypali brankáře Karabinu spoustou střel. Hned ve 2 minutě otřásl břevnem naší branky jeden z domácích hráčů, kterého neuhlídal Palla. Ve 3 minutě nás domácí dokonale rozebrali a tentokráte rozezvučeli tyč naší branky. Poté se několikráte vyznamenal Karabina. My poprvé zahrozili na začátku 6 minuty, kdy se odhodlal ke střele Lukeštík, ale domácí brankář byl na místě. V zápětí jsme předvedli signál z rohu, kdy jsme zcela překvapili zkoprněné domácí hráče, ale Palla míč trefil velice slabě a tak domácí brankář se stačil přesunout na opuštěné místo své svatyně. Jenomže to bylo nadlouho vše. V čase 6:17 min. se kolem Petlacha obtočil domácí hráč a krásným obloučkem nad ramenem Karabiny poslal domácí do vedení. Tato branka ještě více zvýšila jejich úsilí a my nevěděli kam skočit. V čase 7:47 min. vyčarovali (mimochodem hodně nepřesní) sudí penaltu pro domácí. Faul to byl, ale zcela evidentně mimo brankoviště. Domácí jí proměnili a šli do vedení 2:0. V čase 10:31 min. předvedl neuvěřitelný zákrok Karabina, kdy zcela osamocený hráč domácích už střílel do prázdné branky, ale leopardí skok našeho brankáře mu pokazil radost.  My jsme se připomněli signálem z rohu v čase 12:41 min., který zakončil Lukeštík, ale domácí brankář byl na místě. V zápětí přišla kolmice za obranu a domácí hráč prostřeluje Karabinu potřetí. V čase 14:34 min. podobná situace a domácí hráč za naší obranou a je to 4:0. V čase 17:59 min. Král zatáhl míč na polovinu soupeře a u tyče našel osamoceného Ševčíka a my korigujeme na 4:1. Jenomže v čase 18:54 min. přichází trestný kop domácích, kteří nic nevymýšlí a jejich hráč napálí míč k tyči a je to 5:1. První půle se nám hrubě nevydařila. Domácí byli rychlejší, agresivnější a techničtější. My působili jako malí školáčci, kteří píší první písemnou práci.

Do druhé půle nastoupil do branky Martin Paštěka a poprvé si zachytal zápas 2 ligy. Domácí již nemají takovou zřetelnou převahu. Spíše se soustředí na bránění. My držíme míč více na nohou, ale nebezpečnější jsou domácí. Ve 22 minutě nejprve nebezpečně střílí Lukeštík, aby se v zápětí sám před Paštěkou ocitl jeden z domácích hráčů, ale Martin ho skvěle vychytal. Ve 24 min. vystřelil Tichý, vyrážený míč se dostal k Lukeštíkovi, ale jeho dorážku mířící do sítě zablokoval hráč domácích stojící na brankové čáře. Ve 26 min. opět osamocený hráč domácích před Paštěkou a náš brankář vytahuje další skvělý zákrok. Pak se hra trochu uklidňuje. V čase 29:34 min. nakopnou domácí hráči míč na zadní tyč a tam zcela osamocený jejich spoluhráč zvyšuje na 6:1. V čase 31:18 min. jdeme do power play. Do hry vstupuje i nedoléčený Tomáš Galia. Při power play držíme domácí v šachu, ale dlouho se nemůžeme dostat k zakončení. Naopak dvakráte se řítí dva jejich hráči na Pavla Tichého a ten jim dvakráte odebere míč. Ve 35 minutě se zmocní na půlící čáře míč Gremmel a když zjistí, že nemá komu nahrát, tak se rozběhne a prostřeluje brankáře domácích. To byl recept, který aplikovali domácí. Žádná složitá kombinace a přímočará hra. Škoda, že na to přicházíme až tak pozdě. Stále hrajeme power play a při ní Galia trefuje tyč. Ve 39 minutě krásně rozebereme domácí a před brankou zcela osamocený Petlach snižuje na 6:3. O pár vteřin později akce jako přes kopírák, ale tentokráte Petlach branku netrefuje, neboť je tam mírná teč domácího hráče. Zápas je za námi.

Domácí si zasloužili vyhrát hlavně za první poločas. Po debaklu v Brně bylo na nich vidět veliké odhodlání. Navíc jsme mohli vypozorovat i zlepšené futsalové návyky. My jsme si vybrali zápas „blbec“, se kterým se potkáme v každé sezóně. Dnes jsme si výhru skutečně nezasloužili. Kromě pěkného výkonu domácích si z Dačic odvážíme i rýmu, které některé z nás přepadla ve vymrzlé hale.

Slovo prezidenta

Zápas nám absolutně nevyšel. Domácí nás, hlavně v první půli, převyšovali ve všem. Byli lepší individuálně a rychlostně. Prohrávali jsme po poločase 5:1 a to bylo jreště veliké štěstí, neboť nás podržel Michal Karabina. V druhé půli jsme se zlepšili, ale okna v naší obraně byla veliká a debutant Martin Paštěka se také musel ohánět.  Pak jsme sáhli k power play a domácí zatlačili. Snížili jsme, ale více jsme nevyčarovali. Musíme se se zápasu poučit a už nikdy k němu přistupovat tak, jako dneska. Soupeři k výhře blahopřeji , ale hlavně vydzvihuji jejich markantní zlepšení futsalových návyků.