Na Jeseník jsme nestačili

23.11.2014 09:07

V sobotní večer zavítal do Vyškova Gamaspol Jeseník. Celek, který pokukuje po nejvyšší soutěži a má to v plánu v příští sezóně. Celek, který připravil o neporazitelnost Agromeli Brno. My posíleni vítězstvím nad Vítkovicemi jsme chtěli být zdatným soupeřem. Oproti předpokládané sestavě nám chyběli Jakub Gremmel a Vadym Chubirka. Karetní trest si odpykával Tomáš Galia.

Amor Vyškov : AC Gamaspol Jeseník      3 : 6    (1:3)

Branky : Ševčík 2 (Lukeštík,Palla), Tichý

Střely na branku : 23 : 36, fauly : 7:7 (2:3,5:4), žluté karty : Lukeštík,Palla, Král

Brankář . Michal Karabina 30 zásahů z 36 střel tj. 83,33 %, diváků : 150

Sestava : Karabina - Tichý,D.Forró,Lukeštík,Palla - M.Petlach,Ševčík, Král, A.Forró

Utkání začalo ve svižném tempu. My jsme chtěli být více aktivní, ale hned na počátku 2 minuty chyboval Ševčík, když nahrál hostujícímu Plhákovi, který běžel sám na Karabinu, ale naštěstí jsme střelu stačili zablokovat. Ovšem ve 4 minutě se skóre měnilo v náš neprospěch. Jeseník zahrál trestný kop  z 10 metrové vzdálenosti. První střelu jsme stačili zablokovat, ovšem míč si našel Vavrač a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. My jsme však odpověděli téměř vzápětí. Akci vypracoval Lukeštík, který zatáhl míč na polovinu soupeře a na zadní tyči našel osamoceného Ševčíka, který trefil odkrytou část branky. Ve 4 minutě to bylo 1:1. V útočném duchu se pokračovalo i nadále. V 5 minutě byl na zadní tyči zcela osamocen hráč Jeseníku, ale ve skluzu minul naší branku. Obě mužstva na nic nečekala a hnala se dále do útoku. V 7 minutě tuto aktivitu přehnal Palla, který na půlící čáře udělal kličku a o míč ho obral Vavrač, předložil míč Macurovi a hosté šli do vedení. Po této brance jsme opět zvýšili obrátky. V 8 minutě prostrčil míč Tichý, za obranu na Daniele Forró, který ve skluzu trefil hruď brankáře Tilla. V 9 minutě zpracoval Petlach míč na polovině, poslal ho do lajny na Tichého, který mu ho sklepl pět a Petlach střelou z první trefil břevno. Škoda! V téže minutě další rychlá akce, kdy se u lajny ocitl osamocený Tichý, namířil si to s ním k šestce a trefil boční tyč. Smůla! Dvě akce, které mohly otočit vývoj zápasu. V 11 minutě přichází trest. Daniel Forró se utopil v kličkách na soupeřově polovině, ztratil míč a rychlý brejk do otevřené obrany uklidil pod břevno Kazár, když Karabina první střelu stačil vyrazit. Od tohoto okamžiku začal hrát Gamaspol přesně, co potřeboval. Zatáhl se do obrany a spoléhal na rychlé brejky. My dobývali obranný val soupeře. Hosté se několikráte dostali do rychlého přečíslení a zvláště akce Kazára s Macurou a Vavrače s Krohmenrem volaly po gólech, ale Karabina nás podržel. My jsme měli dvě velké šance. Ve 14 minutě se v brankovišti otočil kolem svého strážce Ševčík, ale branku minul. V 19 minutě jsme rozehráli aut, kdy Ševčík přiťukl Lukeštíkovi a ten trefil břevno. Opět smůla! Ve 20 minutě jsme mohli inkasovat, když Plhák našel nabíhajícího Vavrače a ten z hranice šestky neprostřelil Karabinu.

Úvod druhé části je poněkud klidnější. Jeseník hraje, co potřebuje a my se marně snažíme najít skulinku v jejich obraně. Iniciativy se chopili hosté. Ve 23 min. sám před Karabinou minul Kazár. O minutu později si míč navedl na střed Vavrač, ale Karabina míč vyrazil. Ve 27 minutě se vracíme do zápasu. Palla prošel středem hřiště, obešel vše, co mu stálo v cestě, a nahrál Ševčíkovi, který zcela sám trefil prázdnou část branky, 2:3. Uplynulo několik vteřin, kdy Tichý, po rychlé akci, našel na zadní tyči Ševčíka, který v pádu minul prázdnou branku. Ve 28 minutě se uvolnil Tichý, jeho střelu Till vyrazil ke Královi, který svoji střelu nevtěsnil mezi tři tyče. Ve 30 minutě se po rohu připomínají hosté, kdy po rohu  stříl,í Macura, ale souboj s Karabinou prohrál. My odpovídáme signálem z rohu ve 31 minutě, ale pumelenici Tichého likviduje Till. O chvíli později dojde ke srážce dvou našich hráčů s hráčem soupeře. Rozhodčí nařizují trestný kop z hranice šestky a navíc Tichý s Lukeštíkem jsou ošetřování. Ze hry je už Ševčík, kterého ze hry poslal Vavrač svým zákrokem ve 28 minutě. Zápas dohráváme v šesti lidech. Trestný kop z hranice šestky rozehráli hosté signálem, který končí střelou na přední tyč, následná střela Vavrače šla do druhé části branky, kde se pardálým skokem zjevil Karabina a míč vyrazil. Potlesk na otevřené scéně. Ve 32 minutě si krásně vymění míč  Král s Lukeštíkem, ale střela Krále končí vedle. Na chvíli do hry naskakuje 15-ti letý Adam Forró a ve 34 minutě vykopává míč z brankové čáry. V téže minutě vidíme rychlý brejk 2 na 1, který zakončuje střelou pod břevno Kazár, 2:4. Nám postupně dochází síly. Ve 38 minutě ztratil míč na půlící čáře Palla a Plhák své sólo zakončil střelou k tyči, 2:5. Jdeme do power play s Karabinou v poli. Tato herní situace končí jako vždy. Inkasujeme branku. Ve 39 minutě se z těžkého úhlu prosazuje Macura. V poslední minutě projde středem Tichý a koriguje na 3:6.

Zápas jsme nezvládli. Opět jsme dojeli na méně početnou střídačku. Jeseník nás přehrál v taktice a přesnosti. Byl údernější a přesnější v zakončení. I přes prohru nám diváci zatleskali, což se nenosí. Děkujeme.

Slovo prezidenta

Dnes musím poděkovat jen za bojovnost. Hráli jsme nepřesně, utápěli se v individuálních chybách. Hosté byli kompaktnější, důraznější a rychlejší. Vyhráli zaslouženě. Nedokážeme odehrát několik zápasů po sobě na stejné úrovni, což sráží naše výsledky. Chtěl bych poděkovat divákům za návštěvu. Opět zaplnili tribunu a potvrdili, že největší návštěvnost je ve Vyškově. Na poslední zápas pro ně chystáme velkou tombolu s překvapením.