Drama se šťastným koncem

08.03.2015 09:23

     Neskutečně dramatický zápas plný zvratů viděla vyškovská hala na Purkyňově ulici. Náš celek hostil Vítkovice a kdo předpokládal, že to bude lehká záležitost, tak se mýlil.  V nervy drásajícím zápase jsme nakonec získali tři body, které nás posuuly k vytouženému třetímu místo.

Amor Vyškov : KFV Roub Vítkovice  8 : 7    ( 3:4 )

Branky : 2 Galia, Ševčík, Petlach, Palla, Lukeštík, Tichý, Král

Asistence :  2 Ševčík , Petlach, Palla, Lukeštík, Bačovský, Tichý

Střely na branku :  33:22, fauly :  žluté karty : Karabina, Galia, Tichý, Gremmel

Brankář Michal Karabina 15 zásahů z 22 střel tj. 68,18 %

Sestava : Karabina - Galia,Tichý,Lukeštík,Petlach, Ševčík,Palla,A.Forró, Bačovský, Král, Gremmel

     Úvod zápasu jsme měli jednoznačně v naší režii. Soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu a v první šanci se ocitl ve 47 vteřině Ševčík, který se na chvíli objevil za obranou, ale dobře vyběhlý brankář Rozsypal míč vyrazil, ten se dostal ke Gremmelovi, ale  jeho rána skončila nad brankou.Naši úvodní převahu jsme korunovali brankou v době, kdy na ukazateli skóre byl čase 3:38 min. Ševčík vybojoval míč u autové čáry, prosadil se přes bránícího hráče a pro nabíhajícího Tichého nebyl problém míč dopavit do odkryté části branky. Na počátku 6 minuty se poprvé v šanci ocitli hosté, když se Kovačik uvolnil přes našeho hráče, ale jeho ránu Karabina vyrazil. V čase 6:25 min. bylo srovnáno! My jsme na naší obranné polovině vyrobili neuvěřitenou hrubku a pro hostujícího Kovačika nebyl problém prostřelit Karabinu. O půlminuty později předvedl neuvěřitelný zákrok hostující brankář Rozsypal, který míč směřující do odkryté části branky neskutečně vyrazil, když se stačil přemístit od jedné tyčky ke druhé. V čase 7:25 min. šli hosté do rychlého protiútoku na jehož konci byl Holman a my prohrávali 1:2. Na počátku 9 min. srovnal Galia, který na půlící čáře zachytil rozehrávku hostů a postupoval směrem k brance, při čemž prudce vypálil a zaskočil Rozsypala,který na jeho střelu nestačil reagovat. O půlminuty později jsme si dávali , před šestkou, přednost, kdo si vezme míč, až se ho zmocnil Vančo který našel Soška a hosté si berou vedení zpět. Obě mužstva začala stupňovat tempo a bylo se rozhodně na co dívat. V čase 13:18 min. poslal Lukeštík oblouček na Petlacha, který mu míč sklepl  a na střelu k tyči nestačil Rozsypal reagovat. Poté se tempo poněkud sklidnilo a hrálo se především ve středu hřiště. K vidění byly také nepřesnosti na obou stranách. Ovšem v 18 minutě již celá hala zvedala ruce nad hlavu poté, co Bačovský poslal míč do opuštěné branky, jenomže jeden z hráčů hostů skluzem míč vyrazil z brankové čáry. Nedáš, dostaneš. V 19 minutě jsme se vydali a steč soupeřovi branky, ztatili jsme míč a přečíslení 3 na 1 zakončili hosté nádhernou kombinací do prázdné branky. V čase 19:46 min. přichází další přečíslení , tentokráte 2 na 1 , které končí střelu vedle Karabinovi branky.

     Úvod druhé části byl jednoznačně v režii Vítkovic. Hned po 42  vteřinách je sám před Karabinou Holman, ale přeloboval nejen našeho branáře, ale i branku. V čase 22:22 min. vystřelil z poměrně velké dálky Holman a hosté zvýšili vedení na 2:4. V čase 23:25 min.  střílí Cviertna, který navíc míč ideálně netrefil, ale ten končí k překvapení všech v naší síti. Stav 3:6 O chvíli později je na ukazateli čas 24:21 min. , kdy si Palla navede míč na střed a jeho střelu tečuje Petlach a my snižujeme na 4:6.Ve 28 minutě  směřuje míč do opuštěné branky, neboť Karabina vyběhl mimo vymezený prostor a do skluzu jde Gaži s naším Gemmelem. Naštěstí je Kuba úspěšnější a míč odkopává. V čase 30:04 min. hosté špatně vystřídali v době , kdy rozehráváme aut, ale osamocený Lukeštík Rozsypala neprostřelil. V čase 30:34 min. se Král uvolnil kličkou na střed a snižuje na 5:6. Přesně o minutu později je srovnáno. Tichý našel za obranou Ševčíka,který si míč  zpracoval, nechal proběhnout hostujícího hráče a poté ho napálil do šibenice. Ihned po rozehrání je sám před Karabinou Vančo, ale nedal. Ve 33 min. našel Lukeštík Pallu a ten z desítky prostřelil Rozsypala. Vedeme 7:6. Hosté neskládají zbraně a zvyšují své úsilí. Jejich snaha je vyslyšena v čase 35:21 min., kdy Kašpar se u autové čáry prosadil přes dva naše bránící hráče a před brankou našel nabíhajícího Soška, který neměl problém míč dopravit do prázdné branky, když Karabina vyběhl blokovat nahrávku Kašpara. Vidíme uchvatné tempo. Hraje se nahoru, dolů a nebezpečné situace se střídají na obou stranách. V čase 38:43 min. si za obranou zpracoval míč Ševčík, přiťukl ho nabíhajícímu Galiovi a ten ráno pod břevno dal možnost radovat se domácím divákům. Hosté jdou ihned do power play. Míč drží na svých nohou, ale šance nepřichází. Naopak v čase 39:30 min. získá míč Galia, nahraje Ševčíkovi, ale jeho střelu z půlky tečuje hráč hostů na aut. To byl poslední velký okamžik neskutečně dramatického zápasu. Dváci se v něm nenudili. Obě mužstva hrála s otevřeným hledím a bylo se na co dívat. 

Slovo prezidenta

Dnes to bylo neskutečné drama a divácky velmi atraktivní zápas. Obě mužstva nešetřila s útočnou aktivitou a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. V naší hře však bylo spoustu chyb směrem do zadu. Upřimně musím přiznat, že za stavu 3:6 jsem nedoufal v obrat. Kluci však neskutečně zabojovali a dokázali vývoj zápasu obrátit v náš prospěch. Boj o 3 místo, tak máme stále v našich rukou. Musím také vyzdvihnout skvělou diváckou atmosféru a pěkné a slušné povzbuzování hostujících fanoušků. Ti,kdo na zápas nepřili mohou litovat, neboť takové drama, takové nasazení a zvraty jen těžko ještě uvidí. 

 

textový on line:

www.onlajny.com/match/index/date/2015-03-07/id/133880