Debakl s Vlky

26.10.2014 07:12

Veškerý optimismus nám byl sebrán v Brně. Proti nám stáli Žabínští Vlci a my po prohře s VŠB chtěli opět bodovat. Ovšem to, co se nepovedlo Třinci,Vítkovícím a dalším se povedlo Žabínským Vlkům. Zcela nás zostudili a připravili nám nemilý debakl. Ovšem nemuselo tomu tak být. Do Brna jsme odjížděli v téměř kompletním složením, i když ještě někteří hráči doléčují zranění nebyl důvod hledat chmury. Ovšem po zápase se musíme zamyslet nad tím jak dále.

Žabínští Vlci Brno : SK Amor Vyškov      8 : 1    (1:1)

Branku dal Galia, asistence Tichý

Střely na branku : 28 : 13, Fauly : 9:5, žluté karty : Karabina

Brankář Michal Karabina 20  zásahů z 23 střel tj. 86,95%

Sestava . : Karabina _ Galia,Tichý,Ševčík,Lukeštík-Chubirka,Král,Palla,Gremmel,Forró

Naposledy jsme podobný zápas, jako v sobotní podvečer sehráli v loňské sezóně v Rousínově s Líšní. Prostě to nešlo. Domácí nás přehráli hlavně vůlí a nasazením. My působili až moc křečovitě. Takže pojďme se stručně ohlédnout za zápasem v Brně.

V úvodních minutách šlo vše dle našich not. Již ve 2 minutě jsme si vypracovali slušnou příležitost, kdy krátce po rozehraném rohovém kopu nedokázal Ševčík dostat míč do brány. Ve 3 minutě se střela Jakuba Gremmela zastavila o tyč. Ve 4 minutě se připomínají domácí, kdy je skvělým zákrokem paralyzuje Karabina. Jenomže na počátku 5 minuty drží Karabiny míč tak dlouho, až sudí pískají trestný kop proti nám. Domácí se chopí příležitosti a otevírají skóre, 1:0. Tato branka rozdala jasně herní karty. Domácí se soustředí na obranu a na brejky. My se snažíme překonat obranný val, ale jedinou šanci si připisuje Palla, když 7 minutě jen těsně minul branku. Jenomže domácí jsou po zisku míče hodně aktivní směrem dopředu a tak se ani Karabina v naší brance nenudí. Navíc brání velice dobře a tak moc šancí na naší straně nevidíme. V 11 minutě se však dostáváme k zahrání tr. kopu, který po náhře Tichého zakončuje přesně Galia a srovnává. V další části zápasu vidíme šance na obou stranách, ale skóre se neměnilo.

V druhém poločase se obrázek hry příliš nemění. Domácí hrají velice chytře. Když získají míč, hrozí nebezpečnými kontry. To již však trenér Galia dělá změny v sestavě. Sám pro zranění odstupuje. Otázka byla jen jediná, kdo dá dříve druhou branku. I nadále však vidíme jeden rozdíl v herním projevu. Zatímco domácí hrají s chutí, lehkostí a nadšením, tak náš celek působí hodně křečovitě. Ve 31 minutě dochází ke změně skóre, kdy vyškovák v dresu Žabínských Vlků Pospíšil uvolnil Petra Starého a ten se nemýlil, 2:1. Tento moment nás hodně poznamenal zvláště, když domácí skvěle brání. Z přemíry snahy opět chybujeme ve 35 minutě a je to 3:1. Saháme k power play. To, co jsme předvedli, bylo vše jen ne pohledná kombinace. Domácí trestají každou naši chybu a během 5 minutové power play 5 inkasujeme. Debakl je na světě.

Zápas očima trenéra Tomáše Galii

Když to shrnu, tak mi přijde, že kluci moc přemýšlí nad tím, co jak a kde zahrát. Dělají si to moc složité v hlavě a pak se stává, že nás soupeř v každém souboji přetlačí a stačí na nás jednoduchá hra. Včera mi přišlo, že někteří jak moc přemýšlí nad tím co hrát, tak se vytrácí jejich technické dovednosti a nedokážou přihrát balon, nebo zpracovat balon. Nicméně si myslím, že problém nebyl jen včera, a když se ohlédnu zpětně, tak nehrajeme dobře už od prvního kola.