Čtyřka z Mouřínova

20.09.2014 13:54

Okresní přebor, Mouřínov, 20.9. 2014

Druhý turnaj okresního přeboru nás vyslal stejným směrem jako ten předchozí, tedy na Bučovice. Ty jsme projely a zaparkovali v Mouřínově. Na tuto vesnici dva futsalové celky je skutečně luxus. Naše sestava se rodila hodně těžce. Hlavní šutér Ševa byl mimo a z veteránů v týmu zůstal jen Karlos a Maroš. Ostatní zestárly natolik, že nemohou sportovat. Nicméně šestice hráčů v poli se měla postarat o nějaký bodový exodus do Vyškova.

Nafta Mouřínov : Amor Vyškov B          2 : 3      (1:2)

Branky : D.Forró, A.Forró  (Brunclík), Brunclík (Bartoš)

Místní Naftaři natankovali plnou a byli odhodláni vzdorovat do poslední kapky nafty. My jsme více drželi míč a již v 5 minutě šli do vedení, kdy se trefil Dan Forró. V 10 minutě naše vedení pojistil mladší z bratrské dvojice Adam, kterého skvěle uvolnil Bruno. Vše vypadalo na velkou parádu. Domácí se bránili a spoléhali na náhodné výpady. Když už jsme se dostali ke střele či do šance byla v brance závora v podobě domácího brankáře. V 18 minutě jsme chybovali a domácí korigovali výsledek. V druhé části naše hra upadla do podprůměru. Spousta nepřesností, malý pohyb. Domácí vycítili šanci. Ve 31 minutě mohlo být srovnáno , ale sólo domácího hráče lapil Karlos. Ovšem ve 38 minutě přišlo zasloužené vyrovnání, když hráč Nafty prošel naší obranou jako nůž máslem. Až tato branka naše hráče vyburcovala k větší aktivitě,která vedla k rozhodující brance, kterou vsítil Bruno. Zápas jsme následně dovedli do vítězného konce, i když nás to stálo mnoho sil a nervů.

TJ Mouřínov : Amor Vyškov B          6 : 6      (3:3)

Branky : Chubirka 4, Brunclík, A.Forró

Asistence : Bartoš, Petřek, Chubirka, D.Forró

Druhý domácí celek měl být těžší oříšek, který lze jen těžko rozlousknout. Právě proto jsme začali zodpovědně a úvod měli jako z pohádky. Již ve 2 minutě rozehrál aut Maroš na Vadyme a ten se nemýlil. V 5 minutě si ti Vadym namířil středem hřiště a zavěsil k tyči. V 8 minutě Mišák vypíchl míč a poslal ho do sóla Vadymovi a ten zkompletoval hattrick. Rychlé vedení nás dokonale ukolébalo a vedlo k útočné aktivitě. Na konci 8 minuty domácí poprvé zahrozili, ale Karlos lapil 1000 %, když se hbitě přesunul na zadní tyč a paralyzoval domácího hráče. V 10 minutě zahrál Bruno rukou na brankové čáře a viděl žlutou kartu. Následovala penalta a bylo to 1:3. Než jsme se vzpamatovali bylo to o gó,na konci 12 minuty. Vzali jsme si time out a snažili klidnit začínající emoce. Chvíli se nám to povedlo, ale v 18 minutě bylo srovnáno. Najednou jsme více řečnili než hráli. V tomto jsme pokračovali i ve druhém poločase. Nebylo proto divu, že ve 27 minutě dokonali domácí obrat a vedli 4:3. Na chvíli jsme se probrali a měli dvě velké šance. Ve 33 minutě vychytal sólo Vadyma brankář domácích a v 36 minutě trefil Dan tyč. Ve 40 minutě byla naše aktivita odměněna. Domácí hráč zahrál rukou v šestce a kopala se penalta. K ní se postavil Vadym a navlékl další gólový korálek. Jenomže místo, abychom zvýšili úsilí, tak jsme zvýšili slovní výlevy. Ve 43 minutě inkasujeme po autu a ve 45 minutě Maroš udělal kličku na posledním a bylo to 6:4. Prakticky rozhodnuto. Jenomže ve 46 minutě zatáhl Bruno míč do obranného pásma domácích a vyslal nechytatelnou střelu k tyči, Ve 49 minutě přišla bratrská spolupráce. Dan rozehrál roh tak, že na zadní našel osamoceného Adama a ten srovnal. Bod jsme získali na poslední chvíli. Kdybychom méně diskutovali, tak bychom si zasloužili i pochvalu, neboť druhou půli jsme hráli bez zraněného Mišáka.

Sestava : Šrámek - Bartoš, D.Forró, Brunclík - Chubirka, A.Forró, Petřek

Nejlepší hráč dle kanadského bodování : Vadym Chubirka      5    (4+1)