Chutný perník

18.01.2015 08:56

Proti Pardubicím jsme postrádali kompletní čtveřici. Pro karty měl stop Palla a dále chyběla z různých důvodů trojice Ševčík,Chubirka a Gremmel. Dále se na lavičce neobjevil ani Šrámek a tak nastala dosud nevídána situace. Hrát museli všichni. Příležitost dostal od začátku zápasu i 15-ti letý Adam Forró a ukázalo se, že trenérské duo Galia-Homola udělalo dobře. Debut se na lavičce odbyl i Martin Paštěka v roli druhého brankáře.

Amor Vyškov: FAZ Torf Pardubice  8 : 3    ( 3:1 )

Branky : A.Forró 3, M.Petlach 3, Tichý 2

Asistence :  D.Forró 3, Galia 3, Tichý

Střely na branku : 38 : 23, fauly : 5:4. žluté karty : A.Forró,Karabina

Diváků : 80

Brankář Michal Karabina 20 zásahů z 23 střel tj. 86,95 %

Sestava : Karabina - Galia,Tichý,Lukeštík,D.Forró,Petlach,Král, A.Forró

Hned od úvodní minuty jsme si vypracovali územní převahu. První střelecký pokus zaznamenal v polovině druhé minuty Galia, který z hranice šestky, i když z úhlu, neprostřelil hostujícího Báču.  Za hosty odpovídal nebezpečnou střelou Vratišovský, ale Karabina byl také na místě. Naše převaha byla zřetelná. Ve 4 minutě jsme zahrávali sérii rohů, které hosté s vypětím všech sil stačili odvrátit. Poslední z nich však skončil v síti. Galia poslal prudkou nahrávku před branku, kam sběhl Petlach a trefil odkrytou část branky, 1:0! Jenomže za 24 vteřin je srovnáno. Pardubický Čáň našel v šestce osamoceného Nekovaříka a ten neměl problém míč usměrnit do opuštěné části branky. Tato branka nás však nesrazila na kolena. V čase 4:38 min., tedy za dalších 20 vteřin, našel Dan Forró zcela osamoceného svého bratra Adama a ten střelou pod břevno překonal Báču, 2:1! V čase 5:07 min. vyšla spolupráce nejzkušenějších našich hráčů. Galia vyslal nahrávku do běhu Tichému a ten přízemní střelou z první překonal Báču potřetí, stav 3:1! V čase 5:59 min. trefujeme tyč a ukončujeme tím hektický úsek zápasu, kdy jsme za 73 vteřin viděli 4 branky. I nadále je naše převaha zřetelná. Dostává se do několika šancí, ale zakončujeme nepřesně. V 11 minutě vybojoval na vlastní polovině míč D. Forró a řítil se sám na brankáře, i když nebyl v ideální pozici, střílí, ale Báča ho vychytal. Hosté odpovídají z rychlých kontrů. Ve 13 minutě je zcela sám Vratišovský před Karabinou a nedal. V témže minutě našel Tichý osamoceného Petlacha v brankovišti, ale ten minul branku.  V dalších šancích se ocitl Dan Forró a Král, ale bez úspěšné koncovky. V 15 minutě špatně rozehrajeme, Karabina míč vyrazí, ale ten se přes jeho tělo směřuje do naší branky, kde ho odvrátil hlavou vracející se Petlach. O chvíli později předvedl průnik středem Prokůpek, ale tváří v tvář Karabinovi neuspěl. V závěru se ještě ve slibných pozicích ocitají hostující Tesař a Menšík, ale i oni nedokázali skórovat.

Úvod druhé části se nám rozjíždí pozvolna. V čase 23:33 min. našel u autové čáry Dan Forró postaveného Petlacha, který chvíli na míči stojí, a když nemá komu nahrát, tak vyšle pumelenici, která se od zadní tyče odráží do branky, stav 4:1! Tento moment opět odstartuje futsalové utkání. Hraje se nahoru, dolů. Ve 26 minutě je sám v brankoviště hostující Menšík a o chvíli později i domácí Galia, ale oba neproměňují své šance. V čase 27:05 min. dostane Galia nahrávku na hranici brankoviště a na zem si položí dva obránce a brankáře a poté naservíruje přihrávku Adamovi Forró, který trefil opuštěnou branku a zvyšuje na 5:1. Pár vteřin poté Lukeštík ztratí na půlící čáře míč a Volecký své sólo zakončuje skvostně a snižuje na 5:2. Ve 29 minutě vidíme přečíslení hostů 3 na 1 jenomže než si stačí nahrát, tak se vrací D. Forró, míč jim odkopne tak nešťastné, že trefí Galiu do hlavy. Rozhodčí hru po chvíli přeruší, ale Karabina za protesty, že tak činí pozdě, vyfasuje žlutou kartu. V čase 29:07 min. máme první hattrick večera. Tichý vyšle prudkou nahrávkou do běhu Adama Forró, který míč dostihne až u lajny značící zámezí a místo zpracování střílí na bránu a trefuje se pod víko překvapeného Báče. Stav 6:2. Ve 31 minutě neskutečně naloží se 100% tutovkou Růžička, který stojí nikým neatakován před prázdnou brankou, ale zakončí velice laxně a trefuje tyč. V čase 31:32 min. našel D. Forró na hranici šestky Tichého, ten se střelou neukvapí, chvíli míč přidrží a pak ho posílá pod víko a zvyšuje na 7:2. Poté trochu polevíme v koncentraci a necháme hrát Pardubice. Ti situace využijí a v čase 37:04 min. střílí od autové čáry Vratišovský a podobně jako Petlach trefuje protilehlou tyč, od níž míč směřuje do brány. V čase 38:44 min. rozehrajeme trestný kop a Adama Forró nadvakrát nedokáže prostřelit Báču. Tečku za zápasem dělá Petlach, který sebere míč poslednímu hráči soupeře a své sólo zakončuje střelou k tyči. Druhy hattrick večera je zde. Ačkoliv notně oslabeni, tak jsme dokázali podat zodpovědný výkon a zcela zaslouženě jsme zvítězili.

Slovo prezidenta :

Dnes musím kluky pochválit. I přes velké absence jsme zápas zvládli a navíc jsme předvedli několik pohledný akcí. Na hráčích bylo vidět velké odhodlání,chuť do hry, touha porvat se se vzniklou situací a hlavně vůle zápas vyhrát. Střelecky se dnes blýskl madík Adam Forró a Martin Petlach, kteří dali po třech brankách a korunovali své nadstandardní výkony. Ještě jednou za dnešní výkon chválím  a uvidíme s čím vůbec odcestujeme do Ostravy.