Béčko na úvod na 100 %

13.09.2014 13:37

Okresní přebor, Bučovice, 13.9. 2014

První zápasy okresního přeboru sehrála naše rezerva až tuto sobotu v Bučovicích, neboŤ původně plánovaný začátel na 6.9. byl odložen z důvodu obsazenosti hřiště. I začátek tohoto turnaje byl ve velkém ohrožení. Páteční déště notně ohrozil hrací plochu, což vše dovršelo ranní sobotní mrholení.Někdy je dobvrá myšlenka více než výhra v loterii a tu měl Laďa Dufek z místního Sokola. Operativně zajistil jiné hřiště a to u u místních škol, které tolik netrpělo vodou a za to mu patří dík. My jsme se skládali jako roztroušené puzzle po dětském pokoji. Ve středu nás bylo 5+1, v pátek 7+1 a na tomto počtu to zůstalo. Mrca sice tradičně nepřišel, ale česrtvý bakalář Honza Derka se, před studijní cestou do Prahy, přihlásil sám, aby na dobu neurčitou odehrál poslední zápas v dresu Amoru. Prémiéru se v našem dresu  naopak odbyl další z rodu Forró a to Adam, ještě ne 15-ti letý.

Sokol Bučovice : SK Amor Vyškov  B      3 : 8     ( 1:5 )

Branky . Ševčík 3, D.Forró, A,Forró, Brunclík,Chubirka,J.Derka

Asistence : Ševčík 3, J.Derka 2, Bartoš 2

Bučovičtí Sokoli hráli ještě v uplynulé sezóně Krajský přebor, ze kterého dobrovolně odstoupili o soutěž níže. Respekt byl tedy veliký.Po úvodním , oboustranném nasazení, se začalo měnit skóre. Po úvodní brance Ševčíka jsme se uklidnili a postupně zvýšili vedení až na 0:4. Bučovice špatně nehrály, ale my bojovali a dřeli. Navíc byl v brance pohodáč Karlos, který šance soupeře lapil. Ten snížil zásluhou šutera Lazora z trestného kopu chvíli pře půĺí. Jenomže hned na to se trefil Vadym po pěkné kombinaci a do poločasové přestávky jsme odcházeli se solídním náskokem. V druhé části Sokoli zvýšili tempo. Nechtěli zápas odchodit a tak nebylo divu, že ve 28 minutě vsítili branku. Poté zvýšili svůj tlak, který utnutl premiérovou brankou v našem dresu Adam Forró. Děkovat za branku může Marošovi, který mu asistoval. Domácí ze svého tlaku notně ubrali. K vidění byla i nervózní pětiminutovka s názvem :" Za vše může rozhodčí" , na které se podílela obě mužstva. Uklidnění v emocích přinesla až branka Ševi ve 39 minutě, která stanovila stav na 2:7. Závěr se dohrával v poklidu s brankou na obou stranách.Za nás se trefil čerstvý bakalář Jan Derka. Utkání jsme nečekaně zvládli, i když takové skóre nečekal žádný z optimistů v našich řadách.

Orli Bučovice B : SK Amor Vyškov B    2 : 6     (1:1)

Branky : Ševčík 3, A.Forró 2, Chubirka

Asistence : Brunclík 2, Ševčík, Chubirka, Bartoš

Po hodech přichází půst. Toto známé přísloví platilo i v tomto zápase. Po skvělém výkonu se Sokolíky přišel bolehal s rezervou,jiné odrůdy ptactva, s Orli.Ti vsadili na velkolepou obranu. Naše dobyvatelské schopnosti se plně projevily po šesti minutách, kdy nás poslal do vedení Adam Forró. Poté jsme hráli křečovitě, což kontrastovalo s bojovnou a hbitou hrou Orlů. Ti čekali na svoji příležitost a snažili se rychle přejít do útoku a několkráte se objevili sami před Karlosem. Ten však podržel. Díky,Karle! I my však měli několik šancí, ale stejně skvělý brankář stál na straně domácích. Ti přišli 2 minuty před koncem půle o Rudolfa Volce, který něco pronesl směrem k rozhodčímu a šel se sprchovat. V přesilkovce jsme však inkasovali, když odkop od brány skončil v naší síti. Tento šok se přenesl i do úvodu druhé části hry. Ve 28 minutě jsme již prohrávali. Tato branka nás probudila a ve 31 minutě srovnal Ševa, který na dvakráte dostal míč do sítě. Za dvě minuty našel Ševa, Vadyma a my jsme šli do vedení. Dvě rychlé branky, jakoby zlomily odpor Orlíků. My začali hrát v neskutečné pohodě a kromě několika šancí jsme třikrát skórovali ( 2x Ševa, 1x Adam). Utkání jsme dovedli do jednoznačného vítězství. Poměr sil na hřišti tak jednoznačný nebyl. Orlíci překvapili. Do našich řad pochvala za vůli s jakou jsme šli za vítězstvím.

Sestava : Šrámek - J.Derka,D.Forró,Brunclík,Bartoš - Chubirak,A. Forró, Ševčík

Nejlepší hráč dle kanadského bodování : Milan Ševčík    10   (6+4)